Zewnętrzna firma sprzątająca – kiedy się na nią zdecydować?

Czasami warto zdecydować się na usługi sprzątające, czyli na profesjonalną pomoc w zakresie utrzymywania czystości w obiektach i na terenach zewnętrznych. W tym tekście odpowiemy na pytanie – kiedy zdecydować się na zatrudnienie firmy zewnętrznej do sprzątania?

Kiedy samodzielne sprzątanie nie jest możliwe?

Dzisiaj już rzadko spotyka się miejsca pracy, które nie są porządkowane przez firmy sprzątające. Związane jest to z oszczędnością czasu, koniecznością dokładnego wysprzątania obiektu spełniając przy tym wszystkie normy prawne i jakościowe. Wiele obiektów korzysta z usługi sprzątania, a wśród nich wymienia się:

  • placówki handlowe – tutaj profesjonalna usługa sprzątania wykonywana jest nawet kilka razy dziennie.

  • Biura i biurowce – firmy sprzątające dbają zwykle o czystość całego budynku, w zakres prac wchodzi również uzupełnianie środków czystości.

  • Wszystkie obiekty medyczne – placówki medyczne muszą spełniać wysokie standardy higieny i bezpieczeństwa, dlatego oprócz regularnego sprzątania są one również dezynfekowane.

  • Obiekty z branży HoReCa, czyli hotele, restauracje oraz kawiarnie.

  • Obiekty przemysłowe – czyli zakłady produkcyjne lub magazyny – utrzymywanie czystości w tych miejscach wymaga nie tylko doświadczenia, ale również profesjonalnego sprzętu.

  • Osiedla mieszkalne – oprócz budynków sprząta się również tereny zewnętrzne. W zakres prac wchodzi odśnieżanie, grabienie liści oraz przycinanie zieleni.

Usługi sprzątania – kiedy i dlaczego warto podpisać umowę z firmą zewnętrzną?

Profesjonalna firma zajmująca się utrzymywaniem czystości oferuje kompleksowe usługi sprzątania. Warto jednak zaznaczyć, że oferta powinna być dopasowana do potrzeb inwestora, niezależnie czy chodzi o sprzątanie małego biura, czy dużego obiektu przemysłowego. Wybierając zewnętrzną firmę sprzątającą, należy zwrócić uwagę na park maszynowy, którym dysponują, na doświadczenie firmy oraz na ilość zatrudnianego personelu.

W obiektach użyteczności publicznej, a także w zakładach pracy, tworzy się szczegółowy plan sprzątania wraz ze wskazaniem częstotliwości wykonywania danej czynności. Zadaniem firmy dbającej o czystość budynku jest realizowanie usługi sprzątania według harmonogramu i wytycznych.

Od firmy oferującej kompleksowe usługi sprzątające można oczekiwać również czynności związanych z zabezpieczeniem obiektów przed gryzoniami oraz insektami, a często udaje się znaleźć firmę, która również oferuje wyspecjalizowane usługi DDD. Powierzenie wielu usług jednemu dostawcy jest ekonomiczne z punktu widzenia zarządcy obiektu, ale też przekłada się na większą efektywność działania personelu sprzątającego.

Elastyczność firmy sprzątającej, czyli sam decydujesz, co i kiedy posprzątać

Usługa sprzątająca, która dopasowana jest do potrzeb inwestora to coś, czego obecnie poszukuje wiele osób. Decydując się na współpracę z elastyczną firmą sprzątającą, to Ty decydujesz, co i kiedy należy posprzątać. Możesz oczekiwać usług na najwyższym poziomie i mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane zgodnie z ustalonym harmonogramem.