Szlak Harry’ego Pottera – Londyn

Seria książek i filmów o Harrym Potterze zyskała dziesiątki milionów fanów na całym świecie i zapewniła autorce, J.K. Rowling, popularność i setki milionów tantiem. Jednak słynne przygody nieśmiałego czarodzieja i jego przyjaciół jest nie tylko zwykłym bestsellerem, ale na stałe wpisała się w kulturę angielską.

Duże zarobki

Rokrocznie Anglia zarabia dziesiątki milionów dzięki miejscom, które fani magii mogą zwiedzać w Londynie. Na dworcu King’s Cross, z którego czarodzieje opuszczali Londyn, jadąc do Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart, znajduje się dziś peron „Dziewięć i trzy czwarte”. Miłośnicy Harry’ego wiedzą, że był to mur pomiędzy peronem dziewiątym i dziesiątym, w który trzeba było wejść, aby znaleźć się po drugiej stronie i wsiąść do właściwego pociągu. Atrakcja turystyczna, jaką stał się kiedyś zupełnie pomijany fragment muru, ściąga tysiące ludzi dziennie na dworzec King’s Cross.

Zdjęcie z wózkiem

Dziś znajduje się tam zatopiony w ścianie wózek z bagażem, który można złapać i zrobić sobie zdjęcie w momencie „przechodzenia na drugą stronę”. W pobliży słynnego peronu znajduje się sklep z magicznymi akcesoriami, przypominający sklepu dla czarodziejów z ulicy Pokątnej. Można tu kupić różne różdżki, klatki dla sów, podręczniki do nauki warzenia eliksirów, a także fasolki o wszelkich smakach, którymi zajadał się Harry Potter, a nawet sam profesor Dumbledore. Nad Tamizą znajduje się też słynny Most Millenium, który pojawia się w spektakularnych scenach z dementorami w ekranizacji „Harry’ego Pottera i więźnia Azkabanu”. Londyn zdaje się być fantastycznym miejscem dla tych, którzy od dawna już nie są mugolami.

Zobacz więcej artykułów na otogry.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *