Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Ekologiczne wypełniacze do przesyłek

24 lipca 2023 Ekologiczne wypełniacze do przesyłek


Odpowiednie zabezpieczenie zawartości przesyłki wymaga niejednokrotnie zużycia bardzo dużej ilości wypełniacza. Dotychczas większość klientów stosowała wypełniacze wykonane z PCV takie jak folie zwykłe i folie bąbelkowe, styropian, czy maty airplus. Niestety większość z nich była materiałami nieekologicznymi, które czasem tak jak zabezpieczenia styropianowe, wykonane w konkretnym kształcie i wymiarze nie nadawały się do ponownego użycia. Obecnie społeczeństwo ma o wiele większą świadomość, jeśli chodzi o ekologię i dbanie o środowisko, a tym samym coraz częściej sięga po ekologiczne wypełniacze. Czym one są i które z nich warto wybrać?

Wypełniacze ekologiczne

Na rynku istnieje wiele rodzai wypełniaczy, obecnie większość z nich jest już ekologiczna, ponieważ powstaje z materiałów pochodzących z recyklingu. Ponadto wypełniacze ekologiczne są również biodegradowalne, nietoksyczne oraz bezpieczne dla środowiska i dla człowieka. Wybierając ekologiczne wypełniacze do kartonów dbasz nie tylko o ekologię, ale również o swoje zdrowie.

Chrupki, skropaki i flopaki

Obecnie jednym z najpopularniejszych wypełniaczy do kartonu są chrupki, skropaki i flopaki. Te wypełniacze do paczek są dostępne na rynku w różnorodnej kolorystyce na przykład zielony, biały, żółty, różowy i niebieski, dzięki czemu mogą również stanowić wspaniałą ozdobę dla zawartości przesyłki. Pewnie myślisz, że takie wypełniacze zajmują bardzo dużo miejsca w koszu na śmieci. Nic bardziej mylnego, ponieważ w kontakcie z wodą rozpuszczają się, nie tworząc tym samym zbędnych śmieci.

Wypełniacze tekturowe i papierowe

Grubszy papier złożony kilkukrotnie lub pocięty karton na dłuższe paski to również bardzo dobry pomysł na zabezpieczenie twojej przesyłki. Wielkość wypełnienia może zostać dopasowana idealnie do gabarytu zawartości. Obecnie jest to jedno z najbardziej ekologicznych rozwiązań na rynku.

Bio folie

Oczywiście na rynku istnieje również mnóstwo wypełniaczy, które swoim wyglądem zewnętrznym przypominają tradycyjną folię. W rzeczywistości jednak są one wykonane z materiału pochodzące z recyklingu. Przykładem takiego produktu może być bio folia w postaci rolki folii z poduszką powietrzną. Każdy produkt, który jest ekologiczny posiada odpowiedni certyfikat i oznakowanie.

Dlaczego warto zastosować ekologiczne wypełniacze do paczek?

Wypełniacze do paczek to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa jej zawartości. Produkt ten jednak może zostać również wykorzystany jako ozdoba. Co najważniejsze wszystkie ekologiczne wypełniacze są bardzo lekkie, dzięki czemu nie zwiększają masy przesyłanej zawartości. Wszystkie eko wypełniacze nadają się do ponownego zastosowania. Jest to rozwiązanie bardzo ekologiczne i ekonomiczne.

Redakcja cyberware.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie elektronika, poradniki, technologia oraz stylowy lifestyle łączą się, by zapewnić Ci najnowsze informacje i praktyczne wskazówki dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii w codziennym życiu! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczna wiedza z zakresu elektroniki, poradnictwa technologicznego oraz inspirujących artykułów lifestyle'owych tworzy źródło informacji dla Ciebie i wszystkich miłośników innowacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ekologiczne wypełniacze do przesyłek
Transformacja sprzedaży
lampa

Jesteś zainteresowany reklamą?

lampa