Konta młodzieżowe – czy warto zakładać?

W dzisiejszym świecie bardzo wiele banków wprowadza do swojej oferty możliwość otwierania tzw. kont młodzieżowych, które mają być przeznaczone dla osób młodych, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bankowością. Czy warto zakładać tego typu konta oraz jakie są najczęściej ich właściwości?

Dlaczego banki proponują takie oferty?

Specjaliści od spraw marketingu w bankach doskonale zdają sobie sprawę, że raz zwerbowany do konkretnego banku młody człowiek najprawdopodobniej w nim na dłuższą chwilę pozostanie. Praktyka życiowa pokazuje, że zdecydowana większość osób rozpoczynając współpracę z bankiem w pewnym sensie się do niego przywiązuje i po prostu nie przechodzi do konkurencji. Mówiąc krótko, w tej branży bardzo ciężko „odbić” klientów, a więc trudno wejść na rynek i ugruntować na nim swoją własną pozycję. Młode osoby, które nie posiadają jeszcze własnego rachunku bankowego są węc doskonałym przykładem potencjalnych klientów, których każdy bank będzie chciał łowić.

Jakie możliwości daje konto młodzieżowe?

Konto młodzieżowe najczęściej nie jest obarczone opłatami za prowadzenie rachunku bankowego. Niektóre banki decydują się także na odblokowania za darmo szybkich przelewów, za które normalnie trzeba uiścić drobną opłatę. W zależności od konkretnej oferty, istnieje wiele różnych udogodnień, które mają na celu skusić najmłodszych klientów (czy też ich rodziców, którzy chcą otworzyć rachunki bankowe dla swoich pociech). Posiadanie konta samo w sobie jest dla nastolatka bardzo pouczającą sprawą – jest to pewnego rodzaju wprowadzenie w pewien aspekt dorosłego życia oraz nabranie odpowiedzialności za własne oszczędności. Stan swoich środków można łatwo kontrolować, dzięki aplikacjom mobilnym, więc młode osoby będą miały okazję przeżyć swoistą lekcje przedsiębiorczości.

worldpromocja.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.