Nowy wygląd Spotify

Użytkownicy iPhone’ów jako pierwsi uzyskują dostęp do odnowionego designu.
Spotify rozpoczęło wdrażanie zaktualizowanego projektu swojej aplikacji na iPhonie. Według firmy zmiany zostały wprowadzone, aby usługa była jeszcze łatwiejsza w użyciu niż jest dotychczas.
Wprawdzie zmiany nie są ogromne, więc protesty nie będą tak duże, jak w przypadku, gdy Spotify zmienił design w zeszłym roku.

Nowe przyciski

Wszystko kręci się głównie wokół trzech nowych ikon do dodawania albumów do list odtwarzania, pobierania albumów i odtwarzania losowego.
Jeśli przejdziesz do wykonawcy, albumu lub listy odtwarzania, zobaczysz, że stary przycisk „Odtwarzanie losowe” został upuszczony na korzyść prostszego okrągłego przycisku, który wyświetla zarówno ikonę odtwarzania, jak i ikonę odtwarzania losowego.

Nowe funkcje

Dla użytkowników Premium Spotify zebrał funkcje polubienia, pobierania i odtwarzania muzyki obok siebie. Chodzi o to, że powinny być łatwo dostępne jedną ręką.
Pojawiła się również nowa ikona do pobierania muzyki do słuchania w trybie offline (ikona ze strzałką w dół; do tej pory był to jeden przełącznik).
Na koniec okładka poszczególnych utworów powinna być prezentowana we wszystkich widokach oprócz przeglądania albumów, dzięki czemu łatwiej będzie zobaczyć utwory, których chcesz posłuchać.

Zmiany pojawią się również na urządzeniach z Androidem.
Spotify stopniowo wprowadza nowy projekt dla użytkowników iPhone’a, więc może minąć trochę czasu, zanim się pojawi. W końcu trafi także do użytkowników Androida.

mg-market.pl