W jakich formach prowadzi się obsługę informatyczną firmy?

Firma, która każdego dnia korzysta z zasobów IT, wymaga pod tym względem odpowiedniego wsparcia. Jak można je uzyskać?

Pojęcie jak obsługa informatyczna firm jest bardzo szerokie i obejmuje ono różne rodzaje usług skierowanych do biznesu. Usługi te obejmują różne warianty czynności IT, które pozwalają na sprawne prowadzenie działalności, a dzięki temu umożliwiają również wsparcie biznesu w rozwoju i zwiększenie zysków.

W jakich sytuacjach obsługa informatyczna jest wskazana? W jakich formach najczęściej jest ona oferowana? Gdzie można ją zamówić?

Kiedy wybierana jest obsługa informatyczna firm?

Kompleksowa obsługa informatyczna firm jest przeznaczona przede wszystkim dla tych klientów, którzy poszukują wsparcia informatycznego, lecz nie chcą zakładać własnego działu IT lub zatrudniać informatyków.

Dzięki zewnętrznej obsłudze, która jest prowadzona jako outsourcing IT, można w takim przypadku zaoszczędzić sporo kosztów, co również w wielu firmach jest kluczowe dla ich sprawnego rozwoju.

Wobec tego najczęściej obsługa informatyczna w biznesie wybierana jest w sektorze MŚP, czyli przez małe i średnie przedsiębiorstwa. To właśnie w nich liczy się najczęściej każdy grosz, ale jednocześnie bardzo duże znaczenie ma fachowa obsługa IT, która jest decydująca w kwestii sprawnego funkcjonowania biznesu.

Obsługa informatyczna – w jakich formach jest dostępna?

Obecnie obsługa informatyczna firm jest prowadzona w różnych wariantach, dlatego też przedsiębiorca, który chciałby się na nią zdecydować, może dopasować je do własnych potrzeb. Zaliczane są do nich przede wszystkim:

Help desk IT

W tym przypadku obsługa informatyczna odbywa się na odległość, przy pomocy help desku, czyli przez kontakt zdalny z pracownikiem firmy IT. Może on w takim przypadku uzyskać pomoc za pośrednictwem internetu albo przez telefon. Wiele problemów można wtedy rozwiązać od razu, więc nie powoduje to zaburzenia działania biznesu.

Obsługa informatyczna z dojazdem

W takiej sytuacji pracownik firmy, której domeną jest obsługa informatyczna, przyjeżdża do klienta. Taka obsługa jest prowadzona w sytuacji, gdy nie ma możliwości przeprowadzenia czynności za pomocą internetu czy telefonu, na przykład trzeba przygotować sieć albo naprawić usterkę komputera.

Kompletny outsourcing IT

W tym przypadku obsługa informatyczna firm obejmuje usługi zarówno w ramach help desku, jak i dojazdu do klienta. Można wobec tego w razie potrzeby uzyskać pomoc zdalną, ale również zamówić przyjazd pracownika, który będzie mógł wykonać czynności na miejscu.

Pełne wsparcie w powyższym zakresie zapewnia klientom firma itcenter.pl, która specjalizuje się w obsłudze informatycznej biznesu.

Jakie są korzyści zlecenia obsługi informatycznej firmy?

Decydując się na ofertę jak obsługa informatyczna firm, można wiele zyskać. Jakie są najważniejsze korzyści związane z tego typu obsługą?

Redukcja kosztów

Przede wszystkim obsługa informatyczna firm stanowi bardzo dobrym wybór wtedy, gdy celem jest zmniejszenie kosztów działalności. 

Zatrudnienie własnego informatyka w firmie albo też przygotowanie działu IT może być bardzo wysokim wydatkiem. Gdy wybrana zostanie zewnętrzna obsługa informatyczna firm, koszty te można znacznie zredukować, co dla wielu firm będzie miało kluczowe znaczenie dla ich stabilności finansowej.

Duży wybór usług

Profesjonalna obsługa informatyczna firm obejmuje szeroką gamę czynności, które mogą być również dopasowane specjalnie do wymagań klienta, który się na nie decyduje. 

To powoduje, że jest to bardzo korzystna propozycja dla firm potrzebujących pełnego wsparcia IT ze strony różnych specjalistów, między innymi pod kątem sprzętu IT, oprogramowania, bezpieczeństwa, sieci.

Szybki dostęp do obsługi

Następną zaletą, jaką ma obsługa informatyczna firm, jest szybki dostęp do świadczonych w ten sposób usług. Można bowiem skorzystać z nich również za pośrednictwem internetu lub telefonu, czyli pomoc może być natychmiastowa.

Niższe ryzyko działalności

Nie można również zapominać o tym, że obsługa informatyczna firm daje korzyść w postaci obniżenia ryzyka związanego z prowadzoną działalnością. Mniejsze niebezpieczeństwo związane z usterkami, wykradzeniem danych to wysoki poziom bezpieczeństwa dla biznesu.