Uniwersalne stylizacje do pracy w biurze

Poranne buszowanie w szafie jest nieodzownym elementem szykowania się do pracy. Bardzo często pojawia się problem, co na siebie włożyć. Często w pracy pracownicy mają z góry określony dress code, czyli wymagania dotyczące ubioru. Zazwyczaj strój powinien być schludny i zbliżony do galowego, czyli biała bluzka i czarne spodnie lub spódnica za kolano. Jeżeli jednak nie mamy określonego dress code’u lub chcemy wyglądać nieco oryginalnie, możemy samemu skomponować stylizację do biura, w której będziemy czuć się elegancko i kobieco. Mając w szafie dobrej jakości ubrania, możemy bez problemu stworzyć modny i zgodny z zasadami dress code’u strój do pracy.

Ważny jest charakter pracy

W zależności od zajmowanego stanowiska i miejsca pracy ubranie musi być odpowiednio dostosowane do danych czynników. Pracując na przykład w kancelarii prawnej, ubiór powinien być skromny, ale to nie oznacza, że nie może być modny. Stylowa marynarka, elegancka koszula i spodnie w stonowanych kolorach z pewnością są podstawowymi elementami, jakie powinny zagościć w naszej szafie. Wspomniana wyżej marynarka powinna posiadać zapięcie na jeden guzik oraz wcięcie w talii, co delikatnie podkreśli naszą kobiecość. Bardzo modne cygaretki, to spodnie, które idealnie komponują się z biurowym lookiem, ponieważ posiadają prosty krój, oraz elegancko wysmuklają sylwetkę. Sukienki do biura są oczywiście dopuszczalne, jeżeli nie odsłaniają zbyt wiele. Warto postawić na takie nie za krótkie, które dobrze komponują się na przykład z bolerkiem lub marynarką. Klasyczne o długości do kolan z długim lub krótkim rękawem, niewielkim dekoltem i ciekawym wcięciem w talii na pewno podkreślą nasz styl, i sprawią, że będziemy wyglądać elegancko i profesjonalnie. Takie sukienki do pracy w biurze będą idealnie dopasowane do obowiązującego dress code’u. Jeżeli zajmujemy w biurze wysokie stanowisko lub po prostu takie, które zobowiązuje nas do spotkań z kontrahentami lub przeprowadzania konferencji, należy liczyć się z ciągłym kontaktem z innymi ludźmi. Ich uwaga będzie skupiona na nas, a co za tym idzie na naszym stroju również. To właśnie strój odgrywa ogromną rolę w przypadku pierwszego wrażenia, jakie wywieramy na ludziach.

Zwracamy uwagę na całokształt

Oprócz stylowego i wygodnego ubrania warto poświęcić chwilkę na eleganckie ułożenie włosów oraz delikatny makijaż. Włosy starannie upięte sprawią o wiele bardziej efektowne wrażenie niż takie pozostawione w nieładzie. W przypadku długich włosów warto zdecydować się na klasycznego koka, lub popularny, niski kucyk. Fryzury odsłaniające twarz najlepiej sprawdzą się w biurze, gdyż dzięki nim nasz look będzie bardziej kompetentny i przyzwoity. W kwestii makijażu również warto postawić na minimalizm. Jeżeli lubimy się malować, warto pozostać przy kremie BB, wytuszowanych rzęsach oraz bezbarwnym balsamie do ust. Czasami jednak można pokusić się dodatkowo o szminkę w ulubionym kolorze i delikatną kreskę na powiece. Warto pamiętać, aby całość nie wyglądała wulgarnie i nie rzucała się za bardzo w oczy, a jedynie delikatnie podkreślała naszą kobiecość.