Remigiusz Mróz to nie tylko seria o Chyłce

Czytelnicy znają Remigiusza Mroza przede wszystkim ze względu na jego słynną serię z Joanną Chyłką. To za powieść „Kasacja” otrzymał w końcu Nagrodę Czytelników Wielkiego Kalibru i to właśnie od niej zaczęła się jego wielka kariera. Autor ma jednak na swoim koncie znacznie więcej powieści. Które książki Remigiusza Mroza warto przeczytać? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

„Projekt Riese”

Wyróżniającą się powieścią jest na pewno „Projekt Riese”. To najnowsza pozycja autorstwa Remigiusza Mroza, którą można zamówić na stronie https://matfel.pl/tra-pol-81145-Remigiusz-Mroz.html. Książka została wydana w 2022 roku. Riese – taką nazwę nosił projekt nazistowskich Niemiec. Do dzisiaj nie wiadomo do końca, co miał na celu, bo nigdy go nie ukończono. Przypuszczano jednak, że mógł być podziemnym miastem, arką przetrwania lub fabryką produkującą broń jądrową. To co jest jasne, to że pozostawił po sobie rozbudowane fortyfikacje, które są dzisiaj atrakcją Gór Sowich. Właśnie tam wybiera się grupa pięciu osób. Jeszcze nie wiedzą, jak znaczące w skutkach będą kolejne godziny ich życia. Kiedy dochodzi do ogromnego trzęsienia ziemi, a stropy Riese ulegają zawaleniu, powoli uświadamiają sobie, że kataklizm nie dotknął tylko miejsca, w którym się znajdują. Być może są jedynymi osobami na świecie, które to przetrwały. „Projekt Riese” podobnie jak inne książki Remigiusza Mroza, wywoła szybszą akcję serca.

„Wybaczam ci”

Fani Remigiusza Mroza docenią też powieść „Wybaczam ci”. Ta historia rozpoczyna się od krótkiej, niewinnej notatki, zawierającej dwa słowa – wybaczam ci. Początkowo Ina Kobryn bagatelizuje tę wiadomość. Znajduje ją na komputerze męża, który zapomniał wylogować się ze swojego konta na Facebooku. Wiadomość wysłała mu jakaś, nieznajoma dziewczyna. Mimo to Ina Kobryn zachowuje spokój. W końcu prowadzi spokojne i uporządkowane życie, a z mężem właśnie starają się o dziecko. Wszystko jednak do czasu. Okazuje się bowiem, że dziewczyna, która wysłała tę wiadomość dzień później popełnia samobójstwo na samym środku placu Konstytucji w Warszawie. Co znaczy to wszystko? Dlaczego jej mąż twierdzi, że nie znał tej dziewczyny? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć na kolejnych kartach książki Remigiusza Mroza – „Wybaczam ci”.

Seria z komisarzem Forstem

Warto też wspomnieć o innej, znaczącej serii Remigiusza Mroza. Równolegle do cyklu powieści z Joanną Chyłką autor zaczął bowiem serię powieści z komisarzem Forstem. Pierwsza część – „Ekspozycja” pojawiła się w księgarniach w 2015 roku. Opowiada historię Wiktora Forsta, który razem z dziennikarką Olgą Szrebską, rozwiązuje tajemnicę śmierci mężczyzny zamordowanego na Giewoncie. Oczywiście podobnie jak inne książki Remigiusza Mroza trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Swego czasu portal Onet.pl uznał ją nawet za jedną z najlepszych powieści tego autora. Oczywiście na „Ekspozycji” seria się nie skończyła. Potem było jeszcze „Przewieszenie”, „Trawers”, „Deniwelacja”, „Zerwa”, „Halny” oraz „Przepaść”. Cały cykl liczy dzisiaj siedem powieści i to z pewnością jeszcze nie koniec. Ostatnia część została wydana w 2021 roku.