Sklep B2B – jak skutecznie sprzedawać większe ilości towaru?

Nie od dziś wiadomo, że handel w internecie rozwija się w zawrotnym tempie. Sklepy online oferują praktycznie wszystko, więc coraz więcej osób rezygnuje z zakupów w sklepach stacjonarnych, wybierając bogatą ofertę e-commerce. Warto zauważyć, że handel w internecie nie jest tylko detaliczny, to również sprzedaż B2B. Na czym polega? Dowiedzmy się!

B2B a B2C – podstawowe różnice

Wiadomo, o co chodzi w sprzedaży detalicznej – firma sprzedaje swoje produkty lub oferuje swoje usługi klientom. W B2B odbiorcą jest zaś inna firma, dlatego B2B to skrót od angielskiego wyrażenia business-to-business. Wiąże się to jednocześnie z tym, że wolumen sprzedaży jest większy, ponieważ towary nie sprzedaje się w sztukach, lecz w dziesiątkach, setkach, a nawet tysiącach egzemplarzy. Wszystko oczywiście zależy od tego, co oferujemy, ale bez wątpienia ilości sprzedawanych produktów są nieporównywalnie większa, niż w modelu detalicznym.

B2B – większe możliwości i większa konkurencja

Sprzedaż B2B istnieje oczywiście od dawna, ale to dopiero wraz z dynamicznym rozwojem internetu, jej znaczenie przybrało na sile. Nie zapominajmy jednocześnie, że nie tylko zwiększyły się możliwości sprzedażowe, ale i konkurencja na rynku. Żeby znaleźć swoje miejsce w tym obszarze, trzeba wiedzieć, jakimi prawidłami rządzi się rynek sprzedaży internetowej.

Dawniej nie było wiele sposobów, by skontaktować się z danym podmiotem – można było zadzwonić, umówić się na spotkanie, odwiedzić siedzibę firmy. Wiele zależało też od przynależności geograficznej, bo dzięki bliskości między dwoma podmiotami łatwiej było utrzymać kontakt biznesowy. Obecnie internet mocno skrócił ten dystans i można na odległość efektywnie współpracować. Oczywiście, nie powinniśmy rezygnować ze spotkaniami twarzą w twarz, lecz to tylko jedna z metod zacieśnienia kontaktów biznesowych. Za sprawą rozwoju internetu mamy zdecydowanie więcej kanałów, dzięki którym możemy dotrzeć do potencjalnych klientów.

Platforma sprzedażowa B2B – jaka powinna być?

Żeby zacząć działać na tym rynku, potrzeba zainwestować w wysokiej jakości platformę sprzedażową. To dzięki niej sprzedaż w modelu B2B będzie skuteczna. Musi mieć na pewno możliwość integracji z różnymi programami: finansowymi, magazynowymi. Poza tym, dostęp do pliku xml, łatwe wykonywanie rozliczeń, wsparcie dropshippingu itp. To absolutne podstawy, jakie są niezwykle istotne przy sprzedaży B2B.

Platforma sprzedażowa to zdecydowanie najszybszy i najtańszy sposób, żeby zacząć działać i od razu odnosić sukcesy. Oczywiście, dużo też zależy, co wybierzemy. Jeśli zdecydowalibyśmy się stworzenie własnej, zajęłoby to dużo czasu, dlatego nie ma wątpliwości, że najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z gotowego rozwiązania. Polecamy IdoSell – https://www.idosell.com/pl/sprzedaz-hurtowa-b2b/. Platforma zapewnia uniwersalne rozwiązanie, oferując oddzielną sprzedaż dla klientów detalicznych i hurtowych. Jesteśmy w stanie łatwo i sprawnie zarządzać polityką cenową i promocjami dla różnych grup odbiorców, co przekłada się na wzrost konwersji. Sklep B2B IdoSell to najwyższej jakości digitalizacja procesów handlowych zgodnie z aktualnymi trendami e-commerce. To przejrzysty sposób prezentacji oferty, nowoczesny interfejs sklepu i bezproblemowe zarządzania ofertą z poziomu jednego panelu.

Zyskujemy dostęp do wielu funkcjonalności, które są dostosowane do specyfiki sprzedaży B2B. Platforma jest w pełni przystosowana do współpracy w modelu dropshipping i cross-docking. No i nie zapominajmy o tym, że to wszystko zyskujemy za niską cenę w porównaniu do tego, ile musielibyśmy zapłacić za stworzenie hurtowni internetowej od podstaw.

Zdecydowanie warto spróbować swoich sił w modelu B2B. Chcąc szybko osiągnąć sukces, warto zainwestować w platformę sprzedażową IdoSell.