Serwis Apple – Jak naprawić telefon? Co najczęściej psuje się w iPhone

Telefon komórkowy jest obecnie urządzeniem, bez którego większość nas nawet nie wyszłaby z domu. Smartfony zastępują nam wszystko: komputer, notatnik, mp3, telewizor i wiele, wiele więcej. Tak naprawdę w tym jednym urządzeniu mamy najważniejsze informacje i aplikacje, które często kierują naszym dniem. Dlatego gdy coś niedobrego dzieje się ze smartfonem i nie możemy go używać, wpadamy w niemałe tarapaty. Szczególnie stresujemy się w przypadku drogich telefonów, jak na przykład iPhone. Warto więc dowiedzieć się więcej o produktach Apple i ich naprawie.

Co najczęściej psuje się w iPhone?

IPhone to bardzo popularny i rozchwytywany produkt. Jest znany ze swojego unikatowego systemu operacyjnego iOS oraz świetnego aparatu. Jego wygląd także odgrywa ważną rolę. Rozpoznawalność zawdzięcza swojemu logo z nadgryzionym jabłkiem. Zna je każdy z nas, obojętnie w jakim wieku. 

Jednak każde urządzenie, które użytkujemy na co dzień i to bardzo dużo, jest narażone na różnego rodzaju awarie. W przypadku iPhone jest tak samo. Ma on swoje mankamenty, przez które często uniemożliwione jest korzystanie z urządzenia. Serwis iPhone ma na to sposób i dobrze wie, co może ulec awarii w telefonach Apple.

Najbardziej znanym uszkodzeniem, z którym często zjawiamy się w serwisie jest zbita szybka. Niektóre modele iPhone mają szkło zarówno z przodu, jak i z tyłu. Dlatego bardzo ważne jest zabezpieczenie telefonu z każdej strony. Jednak jeśli już dojdzie do wypadku, musimy działać. Wymiana szybki iPhone jest znanym zabiegiem w sprawdzonych serwisach Apple, dlatego nie mamy czym się martwić. Jednak musimy przygotować się na koszt kilkuset złotych za wymianę, jeszcze drożej, jeśli chcemy otrzymać oryginalne szkło.

Zalanie iPhone – czy da się to naprawić?

Kolejna sprawa to awaria, której ulec może praktycznie każdy telefon. Mowa tu o zalaniu naszego urządzenia. To takiego wypadku może dojść przez rozlanie napoju na telefon, wpadnięcie go do basenu lub morze, lub też przez przypadkowe wrzucenie do…toalety. Obojętnie jak doszło do zalania, w każdym z tych przypadków uszkodzenia mogą być bardzo rozległe. Jednak serwis Apple Warszawa postara się rozwiązać problem w jak najkrótszym czasie. 

Wszystko zależy jednak od stopnia zalania telefonu. Serwisanci ocenią poziom zniszczenia oraz przeprowadzą krótki wywiad z właścicielem. Kluczowymi pytaniami będą tu kwestie włączania telefonu po kontakcie z wodą; to, czy telefon uruchomił się oraz czy bateria została wyjęta. Może jednak okazać się, że zniszczeniu uległa płyta główna, a wtedy koszt naprawy może przerosnąć koszt samego telefonu. 

IPhone to sprzęt solidny, jednak jest narażony na wiele wypadków w codziennym użytkowaniu. Dlatego powinniśmy wiedzieć, z czym wiąże się nieuważne korzystanie i inwestować w najlepszą ochronę przede wszystkim naszej szybki i szklanych elementów. W razie czego jednak mamy pomoc ze strony sprawdzonych serwisów Apple. Postarają się oni pomóc w każdym, nawet beznadziejnym przypadku.