Profesjonalna obieraczka do ziemniaków

Ziemniaki od lat goszczą na polskich stołach – i nie tylko. Ich historia jest długa. Przez cały ten czas, opracowaliśmy wiele przepisów i sposobów, na jakie można ziemniaka zjeść. Większość z nich, nieodłącznie wiąże się z uprzednim obieraniem tego warzywa.

Sztuka skrawania ziemniaków

Obłupywanie kartofli towarzyszy niektórym paniom domu niemal codziennie. Pyry skrobane są nie tylko w domu, ale też w przeróżnych restauracjach i punktach gastronomicznych. Jeżeli potrzeba nam obrać parę ziemniaków, to zwykle nie stanowi to większego problemu. Zręczne dłonie są w stanie to zrobić dość sprawnie nożem. A co jeśli tych ziemniaków potrzebujemy naprawdę dużo? Zbliżają się święta lub uroczystość rodzinna wyprawiana w domu i okazuje się, że skrawanie kartofli mogłoby zająć wieki. Z pomocą przychodzi postęp i zwykła ręczna obieraczka do ziemniaków.

Jak zatem radzą sobie duże restauracje serwujące frytki? Zatrudnianie osób, które miałyby zajmować się tylko obieraniem kartofli byłoby kosztowne. Tutaj z pomocą przybywa elektryczna obieraczka do ziemniaków. Urządzenie, które w dokładny sposób pozbawi pyry łupin.

Nowoczesna gastronomia

Otwierając nową restaurację warto zainwestować w profesjonalny sprzęt. Jeżeli jesteś posiadaczem długoletniego biznesu, tym bardziej rozumiesz potrzebę nadążania nad nowinkami technicznymi
Kartofle są podstawą wielu dań i przekąsek. Maszyna do obierania ziemniaków jest tak samo niezbędna jak kasa fiskalna.
W zależności od potrzeb możesz wybrać taką, która perfekcyjnie się dopasuje. Przyjrzyjmy się bliżej temu produktowi.

Urządzenie do obierania ziemniaków, jak każde inne ma swoje parametry. W pierwszej kolejności, najistotniejszym z nich będzie wielkość wsadu. Może się ona wahać od 8 kg do nawet ponad 20 kg ziemniaków… lub innych warzyw!
Zaletą tych maszyn jest to, że często można je wykorzystywać do obierania innych warzyw korzennych. Jeżeli jesteś panią domu uprawiającą ogródek i robiącą weki, to z pewnością docenisz to urządzenie. Do użytku domowego z pewnością wystarczyłaby wersja z 8-kilogramowym wsadem. Z kolei w branży gastronomicznej mogą być potrzebne o wiele większe ilości. Sprawdź ofertę obieraczek na gastroprodukt.pl

obieraczka do ziemniaków

Inne parametry, na jakie warto zwrócić uwagę, to na przykład materiał, z jakiego obieraczka została wykonana. Najbardziej pożądanym jest stal nierdzewna.

Dla właścicieli restauracji ważna będzie też wydajność obierania urządzenia na godzinę, czyli ile kilogramów ziemniaków w ciągu godziny maszyna jest w stanie oskubać. Tutaj wartości mogą sięgać ponad 400 kg/h.
Zapoznaj się z najnowszymi ofertami maszyn do obierania ziemniaków, być może na to właśnie czekałeś!