Płytki 80×80 – czym się kierować przy wyborze?

Jeżeli chcesz powiększyć optycznie swoje pomieszczenie płytki 80×80 świetnie nadają się do tego zadania. Duży rozmiar gresu sprawia, że jest mało łączeń dzięki czemu podłoga tworzy jedną, spójną całość. Ponadto mniej łączeń to mniejsza ilość fug,a to sprowadza się do łatwiejszego czyszczenia podłogi. Decydując się na duże płytki masz wiele opcji ich motywów czy samego wyglądu.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak różnorodne są płytki 80×80
  • czy płytki 80×80 można kłaść na zewnątrz
  • jakie są zalety wielkoformatowych płytek

Różnorodność płytek 80×80

Wielkoformatowe imitujące beton, marmur czy kamień płytki 80×80, są obecnie bardzo pożądanym formatem płytek ceramicznych jak i gresów. Ich szeroka kolorystyka – białe, marmuropodobne, betonopodobne, imitujące kamień czy beton. Taka możliwość opcji sprawia, że te płytki znajdują zastosowanie praktycznie w każdym wnętrzu. Ostatnio bardzo popularne stały się dodatki geometryczne, romby, trapezy lub heksagony. 

Czy płytki 80×80 można kłaść na zewnątrz?

Kiedy wykańczamy dom, wybieramy dodatki i materiały przez co spędzamy nad tym dużo czasu. To sprawia, że zapominamy o zewnętrznej jego części. Nie zapominaj o tym. Poranna kawa czy herbata będzie smakować lepiej, jeśli nasz taras lub balkon będą wykończone wielkoformatowymi kaflami z imitacją betonu albo lastryko. Warto pamiętać o tym, że większość gresów 80×80 nadaje się na tarasy lub elewacje. Pozwalają one na tworzenie pięknych i nowoczesnych fasad, zarówno dla użyteczności publicznej jak i w budownictwie mieszkaniowym. Szeroką ofertę płytek znajdziesz na https://kaflando.pl/.

Zalety wielkoformatowych płytek 

Duże formaty płyt cieszą się coraz większą popularnością ze względu na ratyfikację. Kolejną rzeczą jest możliwość układania na podłodze lub ścianie powierzchni, które na pierwszy rzut oka przypominają jednolitą powierzchnię. Płytki 80×80 podobnie tak jak gres 80×80 oraz pozostałe kafle 80×80, wpisują się doskonale w aranżacje nowoczesnych wnętrz, które często charakteryzują się minimalizmem i surowością.

Z drugiej strony bogata gama różnych płytek 80×80 sprawia, że nawet miłośnicy klasycznych aranżacji znajdą coś dla siebie. Świetnym przykładem jest gres 80×80 imitujący beton, który stanowi znakomitą ozdobę wnętrz industrialnego. Wielkoformatowe płytki imitujące marmur dodadzą do naszego pomieszczenia odrobiny luksusu. Niewątpliwą zaletą dużych formatów jest szybkość ich układania. To pozwala inwestorowi na szybsze wprowadzenie się lub skrócenia czasu przeznaczonego na remont.

W sklepach internetowych, a także stacjonarnych mamy szeroki wybór płytek. Możemy je układać jak tylko chcemy. NIe musimy się ograniczać do mono kolorystyki. Jedyną przeszkodą jaka może cię spotkać to brak wyobraźni czy pomysłów.