Oświetlenie do pokoju gracza – jakie wybrać?

Oświetlenie odgrywa ogromną rolę w kontekście urządzania pokoju nastolatka. W przypadku fanów gier komputerowych konieczne jest nie tylko kierowanie się atrakcyjnym designem, czy właściwościami zdrowotnymi, ale także zwrócenie uwagi na kilka innych kwestii. Jeśli jesteś ciekawy jakich – zapraszamy do lektury.

Zasady wyboru oświetlenia

Wybierając oświetlenie do dziecięcego pokoju, należy zwrócić szczególną uwagę na kilka parametrów, które będą miały ogromny wpływ nie tylko na design wnętrza, ale przede wszystkim zdrowie użytkownika. Nastolatkowie wykazują współcześnie tendencję do problemów ze wzrokiem, dlatego powinni szczególnie uważać na odpowiedni dobór oświetlenia.  Nadmierne nadwyrężanie oczu, zbytnie zbliżanie do ekranu, czy zbyt ciemne warunki pracy, przyczyniają się do wydłużania gałki ocznej, co z kolei powoduje powstawanie krótkowzroczności.

Aby uniknąć kłopotów ze wzorkiem, dobrze jest zapewnić dziecku oświetlenie spełniające następujące warunki: należy wybrać takie źródło światła, które nie meczy wzorku. Do nauki i czytania idealnie sprawdzi się oświetlenie o temperaturze barwowej zimnej, co sprzyja koncentracji. Optymalnie, gdy centralną lampę uzupełnimy o kinkiety ścienne, wyposażone w żarówki led https://www.bricomarche.pl/elektryka/zarowki-swietlowki/zarowki-led, które dodatkowo doświetlą przestrzeń. W przypadku dziecka w wieku szkolnym nie sposób pominąć także lampki biurkowej, która eliminuje ryzyko powstania zacienionych powierzchni w trakcie odrabiania zadań domowych, czy realizacji prac plastycznych.

W pokoju gracza – na co zwrócić uwagę kupując oświetlenie?

Oświetlenie ma spore znaczenie w trakcie odbywania emocjonujących rozgrywek, podobnie jak w przypadku seansu kinowego, czy eksplorowania sztuki teatralnej. Nic lepiej nie pomaga w stworzeniu wyjątkowego klimatu, dlatego do pokoju nastolatka dobrze wybrać takie, które daje różnorodne możliwości. W pokoju gracza warto więc postawić na rozwiązania wielofunkcyjne, takie jak możliwość modyfikowania wysokości lampy, dlatego dobrym pomysłem będą propozycje na ruchomym wysięgniku.

Każdy zaaferowany uczestnik wirtualnej potyczki, doceni także możliwość całkowitej zmiany położenia źródła światła, którą dają lampy bezprzewodowe. Te, mocowane przy pomocy klipsa są niezwykle praktyczne, gdyż można je z łatwością przenosić w razie potrzeby. Tym, co dodatkowo zainteresuje wytrawnego gracza, są także propozycje z możliwością zdalnego sterowania. Przyciemnianie lub włączanie światła bez przymusu wstania od konsoli to bezdyskusyjny atut, który docenią nawet najbardziej wymagający pasjonaci.