Narzędzia akumulatorowe, które warto mieć

Wybór odpowiednich narzędzi do warsztatu to bardzo ważna sprawa. Trzeba postawić na coś sprawdzonego, wytrzymałego i odpornego na częste używanie. Tyczy się to szczególnie profesjonalnych firm i fachowców. Nikt nie chce przecież, aby praca nagle została przerwana przez źle działający sprzęt. Dziś zajmiemy się narzędziami akumulatorowymi, które na pewno nas nie zawiodą. 

Jakie firmy oferują najlepsze narzędzia akumulatorowe?

Narzędzia na akumulator to szereg bardzo różnorodnych sprzętów. Jeśli chodzi o te mobilne, to warto zwrócić uwagę na takie firmy, jak Chicago Pneumatic czy FAR. Są to narzędzia na baterie, klucze akumulatorowe czy nitownice akumulatorowe. Można znaleźć także inne sprzęty, które są nam niezbędne do pracy. Wszystkie charakteryzują się dużą wydajnością i długim czasem pracy na baterii. Sprawdzą się zarówno w zakładach mechaniki pojazdów, jak i tych przemysłowych. Wymienia się tu wiertarki udarowe, klucze czy wkrętarki. Co więcej, takie narzędzia akumulatorowe dorównują tym pneumatycznym!

Nitownica na akumulator

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nitownic akumulatorowych?

W tym przypadku warto zwrócić uwagę na nitownice akumulatorowe od firmy FAR. Mają mocne baterie i szybko się ładują. Na uwagę zasługuje też ergonomia narzędzi, które są zaprojektowane tak, aby wygodnie z nich korzystać. Mowa tu o rękojeści, odpowiedniej wadze urządzenia oraz prostej obsłudze. Do tego dochodzi także cicha praca. Jednocześnie nitownica akumulatorowa może pracować przez bardzo długi czas bez przegrzewania się. Wszystkie narzędzia na akumulator cechują się właśnie tym. Jest to więc najlepsze rozwiązanie przy dużych remontach czy w zakładach mechanicznych bądź przemysłowych. 

Klucz akumulatorowy – jakiej firmy wybrać?

Klucze akumulatorowe to kolejna kategoria narzędzi, które warto posiadać. Klucz na baterie sprawdzi się w wielu sytuacjach i będzie bardzo praktycznym rozwiązaniem. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na firmy Chicago Pneumatic czy Desoutter. Klucz akumulatorowy powinien być dobrze wyważony, lekki i praktyczny. Na to właśnie powinniśmy zwracać uwagę. Wtedy praca ze sprzętem będzie wygodna, a jednocześnie dokładna. Klucze akumulatorowe są jak najbardziej wydajne i również dorównują tym pneumatycznym. Jednocześnie narzędzia na baterie pozostają mobilne, co jest ich dużym atutem. 

Zarówno nitownice akumulatorowe, jak i klucze, to narzędzia bardzo potrzebne. Warto stawiać właśnie na mobilność, wydajność i wygodę, aby praca szła dużo sprawniej. W porównaniu do narzędzi pneumatycznych, te na baterie są równie dobre i wydajne. Do tego dochodzi jednak mobilność narzędzi akumulatorowych, co przemawia za ich wyborem w wielu sytuacjach. Szczególnie w mechanice pojazdów, ale również w przemyśle. Warto sprawdzić ofertę sprawdzonych narzędzi i postawić na najlepsze rozwiązanie dla swojej firmy.