Na co należy zwrócić uwagę kupując swój pierwszy dron?

Dron to urządzenie, które z każdym rokiem zyskuje na popularności. Sklepy oferują nam szeroki wybór modeli – zarówno dla początkujących, jak i dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Osoby, które zaczynają swoją przygodę z dronami, mogą mieć spory kłopot, dokonując pierwszego zakupu.

  1. Jak wybrać model dla początkujących?
  2. Kupujemy pierwszego drona – na co zwrócić uwagę?
  3. Jak kupić drona o dobrych parametrach?

Podpowiadamy, na co powinniśmy zwrócić uwagę, dokonując zakupu swojego pierwszego drona.

Jak wybrać model dla początkujących?

Poszczególne modele dronów mogą różnić się pomiędzy sobą dostępnymi funkcjami oraz ich przeznaczeniem. Dla początkujących wystarczające są drony, które są niedrogie, a także nieskomplikowane w obsłudze. Sterowane są one zazwyczaj za pomocą pilota, dlatego też pierwsze kroki nie muszą być wcale trudne.

Niektóre drony mają możliwość podłączenia aparatu cyfrowego lub kamery, co pozwala na nagrywanie interesujących filmów i robienie zachwycających zdjęć. Istnieją również modele z wbudowaną kamerą, jednak jakość nagrywanych przez nie filmów może nie być najlepsza.

Kupujemy pierwszego drona – na co zwrócić uwagę?

Celem zakupu pierwszego drona jest najczęściej chęć zdobycia doświadczenia oraz nauka obsługi. Dzięki temu, po jakimś czasie możemy zainwestować w bardziej zaawansowane i rozbudowane modele. Jednak na sam początek swojej przygody z dronami, dobrze jest wybrać mini dron lub też dron – zabawkę. Pomimo swojej nazwy, nadaje się on również dla osób dorosłych. Niejeden sklep z dronami posiada szeroki wybór tego typu produktów dla początkujących.

To, co charakteryzuje drony, które będą doskonała na początek, to ich lekkość. Przez to mogą być nieco podatne na wiatr, a to może przekładać się na niekontrolowane ruchy. Aby tego uniknąć, dobrze jest wykorzystywać bezwietrzne dni do nauki latania dronem.

Jak kupić drona o dobrych parametrach?

Dokonując zakupu swojego pierwszego drona, dobrze jest mieć na uwadze kilka najważniejszych parametrów. Przede wszystkim jest to maksymalny czas lotu, który z kolei jest zależny od baterii znajdującej się w urządzeniu. Średni czas, który może okazać się wystarczający, to ok. 20-30 minut. Urządzenie w tym czasie zdąży zarejestrować film, co przy krótszej pracy mogłoby być niemożliwe.

Warto również upewnić się, jaka jest jakość oferowanej kamery. Jak już wspominaliśmy, możemy dobrać ją samodzielnie lub kupić model, który już ją posiada. Najważniejsze, by kamera miała możliwość nagrywania filmów w jakości HD. Nie bez znaczenia jest również ilość klatek na sekundę, gdyż im ich jest więcej, tym jakoś będzie lepsza.