Jakie etui warto mieć do iPhone X? Sprawdzamy najpopularniejsze warianty.

Ochrona urządzeń Apple iPhone to podstawa. Choć ich jakość wykonania, estetyka i wytrzymałość są naprawdę wysokim poziomie, to zdecydowanie warto chronić je przed uszkodzeniem. W jaki sposób? Stosując różnego typu etui. W tym tekście przedstawimy kilka różnych opcji ochrony, w tym etui skórzane iPhone X.

Zacznijmy od tego, że etui na wysokiej klasy smartfon jakim jest iPhone X to podstawa. Zabezpieczy Cię między innymi przed uszkodzeniem mechanicznym sprzętu, wpływem zewnętrznych czynników atmosferycznych czy innego rodzaju destrukcyjnymi sytuacjami. Nie będziesz musiał tak bardzo drżeć przed upadkiem urządzenia.

Jednak etui dostępne jest w różnych typach – jedne wykonane są z silikonu, inne z tworzyw sztucznych, a niektóre dostępne są jako produkty z ekoskóry. Znajdziesz również etui skórzane iPhone X. Które warto wybrać?

Silikonowe i te z tworzyw sztucznych – niska cena, niska jakość?

Jedne z najpopularniejszych etui są te silikonowe i plastikowe. Ich zaletą jest niewątpliwie cena, bo nie kosztują one wiele. Mają jednak szereg wad. Zacznijmy od tego, że tego typu pokrowce szybko się niszczą. Nie starczą Ci więc na długo, a to przekłada się z kolei na dość pozorną oszczędność. Warto wspomnieć również, że plastikowe czy silikonowe ochronki nie są idealnie dopasowane, co przepuszcza wilgoć pod obudowę telefonu, a także może powodować inne uszkodzenia mechaniczne.

W przypadku upadku silikonowe i sztuczne etui mogą się również rozwarstwić, a ich brak ułożenia niekiedy ogranicza funkcjonalność telefonu. To z pewnością nie jest etui, którym warto chronić iPhone Apple X.

Skóra sztuczna – czy ona ma sens?

Drugim, wspomnianym przez nas etui jest to, wykonane ze skóry sztucznej, Imitacja prawdziwego materiału rzeczywiście prezentuje się ładnie i nie jest bardzo droga. To jednak tylko pierwsze wrażenie. Najczęściej pokrowiec szybko się poniszczy, jego sztuczny kolor wyblaknie, a całość nie będzie wyglądała ładnie.

Co więcej sztuczna skóra zacznie odchodzić od plastikowego stelażu, a przez to może wpłynąć np. na korzystanie z aparatu fotograficznego wbudowanego w telefon.

Etui skórzane iPhone X – najlepszy wybór?

Na koniec prezentujemy etui skórzane na iPhone X. To zdecydowanie najdroższy wariant. Musisz jednak pamiętać, że jego jakość odpowiada cenie. Skóra naturalna najlepiej chroni przed upadkiem, nie przepuszcza ewentualnych zanieczyszczeń z zewnątrz, wytrzymuje bardzo długo i wygląda kapitalnie.

Jeżeli chcesz więc dobrze chronić swój telefon iPhone Apple X, to najlepszym wyborem będzie skóra naturalna.