Jaki wybrać długopis 3D ?

Przy wyborze pisaka 3D warto kierować się opiniami użytkowników, którzy kupili i użytkują już taki produkt od jakiegoś czasu. Obecnie druk 3D jest bardzo bogaty w przeróżne oferty, dlatego łatwo się też w tym wszystkim pogubić lub trafić na felerny długopis, niespełniający naszych oczekiwań. Opinie innych użytkowników są bardzo pomocne przy wyborze długopisu 3D, bo z nich możemy się również dużo dowiedzieć, zaczerpnąć wiedzy na temat gadżetów. Jaki wybrać długopis 3d to pytanie zadaje sobie wiele osób rozpoczynających prace z drukiem 3d. W opiniach pisaków 3d klienci, którzy kupili taki długopis 3d często piszą czy produkt jest zgody z opisem, czy spełnia swoje zastosowanie, czy wygodnie się go użytkuje i podobne. Podczas zakupów trójwymiarowego długopisu 3D powinno się przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaj filamentu, który długopis wykorzystuje do działania. Na rynku znajduje się wiele różnych materiałów, których średnica wynosi 1,75 mm. Zalecamy stosowanie wkładów filamentu tego samego producenta co długopis jak np. Agog, aby zapobiec późniejszym problemów z użytkowaniem.

Długopisy 3d – najważniejsze funkcje i obsługiwane filamenty.

Jak wspominaliśmy wcześniej długopis 3D przypomina wyglądem tradycyjny długopis, jednak posiada znaczniej więcej funkcji. Jego zewnętrzna i wewnętrzna konstrukcja jest nieco bardziej skomplikowana. Do najważniejszych funkcji długopisu 3d należy między innymi możliwość regulacji podawania filamentu. Standardowe długopisy nawet te najtańsze umożliwiają także regulację temperatury, a więc twórca może kontrolować swoją pracę, dostosowując ją do swoich potrzeb. Pisak 3D wyposażony jest także często w wyświetlacz LCD co daje nam przejrzystość w obsłudze urządzenia. Długopis 3d składa się z głowicy drukującej (na górze długopisu), zasobnika na filament, wyświetlacza LCD, gniazda zasilania oraz oczywiście przycisków do obsługi gadżetu. Różnice pomiędzy modelami poszczególnych długopisów polegają między innymi na różnicy średnicy dyszy drukującej. Długopis 3D podgrzewa załadowany do niego wkład (filament) do temperatury ( w zależności od rodzaju wkładu) ok. 200 stopni Celsjusza, a następnie za pomocą przycisku uwalnia materiał, który zastyga, tworząc przestrzenną konstrukcję.
 Na rynku występują różne rodzaje filamentów do długopisów 3D. Możemy kupić tworzywo zwane ABS, które charakteryzuje się wyższą temperaturą topnienia (około 230 stopni). Co za tym idzie, wyższa wytrzymałość materiału po zastygnięciu. Do wyboru mamy także najpopularniejsze wkłady czyli PCL oraz PLA, które posiadają zróżnicowaną temperaturę topnienia. PCL posiada już od 50 stopni, natomiast PLA około 190 stopni. Dużą zaletą, jest że obecnie na rynku sprzedawane filamenty do wypełniania długopisów możemy zakupić w rozmaitych kolorach.

długopisy 3d Agog

Prace możliwe do wykonania długopisem 3d

W ramach zabawy długopisem 3D można narysować wszystko, co tylko się chce i to w trójwymiarze. Nie sposób wymienić wszystkiego co można wykonać za pomocą długopisu 3D, bo to od naszej wyobraźni zależy co chcemy wykonać. Każdy z nas znajdzie inne zastosowanie dla przestrzennego pisaka i każdy użytkownik będzie miał swój własny projekt. Na początku musimy nabrać wprawy i nauczyć się odpowiedniej techniki rysowania 3D. Osobom, które nigdy wcześniej nie miały takiego urządzenia w rękach może się wydawać, że pisanie takim długopisem w powietrzu jest czymś bardzo trudnym i skomplikowanym, oczywiście, że tak nie jest. Dobrym pomysłem jest zakup tego akcesorium wraz ze wspomnianymi wcześniej szablonami, które ułatwią nam pracę. Możemy również przegląd internet oraz video w celu podłapania różnych ciekawych pomysłów. Przykładami takich konstrukcji, czyli prac wykonanych długopisem 3D mogą być podstawki pod kubki, breloczki do kluczy w różnych kształtach. Miłośnik architektury może stworzyć miniaturową wersję np. wieży Eiffela, a fan motoryzacji model samochodu bądź motocykla. Długopis 3D ma również zaletę w postaci możliwości sklejania plastiku. Dla przykładu pękniętą plastikową zabawkę bez problemu skleimy pisakiem 3d, dzięki czemu zabawka będzie dalej zdatna do użytku.

Świetny prezent dla dziecka – długopisy 3d przegląd modeli.

Długopis 3D na początek, który pozwoli nam poznać podstawy druku 3D to koszta około 150 zł. Na początek warto wybrać kompletny zestaw zawierający wszystkie niezbędne elementy. Koszt zestawu ze średniej półki cenowej wraz z akcesoriami to koszt od 200 do 300 zł. Taki zestaw w zupełności wystarczy na początku naszej przygody z rysowaniem trójwymiarowym. Dla zaawansowanych użytkowników spędzających wiele godzin z długopisem, tworząc wszelkiego rodzaju skomplikowane modele przeznaczony jest długopis 3D z najwyższej półki cenowej. Koszt takiego długopisu to nawet 500 zł, jednak należy pamiętać, że jest to sprzęt dla profesjonalistów. Z polecanych firm możemy wyróżnić producentów długopisów 3d Agog, Sunlu oraz Polaroid, które zyskują coraz bardziej na popularności. Posiadamy również filamenty tego producenta dedykowane do długopisu 3d. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty na pisaki 3d.