Strona główna
Elektronika
Tutaj jesteś

Etui czy pokrowiec na telefon?

17 października 2019


W dzisiejszych czasach, kiedy praktycznie wszystko, czego potrzebujemy, znajduje się w tych małych urządzeniach, które początkowo miały służyć tylko do wykonywania połączeń głosowych i wysyłania tekstowych, warto przykładać szczególną uwagę do tego, w jaki sposób dbamy o nasze smartfony.

Telefony z przeszłości

Z początku, kiedy telefony tak naprawdę dopiero zyskiwały popularność na rynku – jak wielu prawdopodobnie pamięta – były one sporych rozmiarów, jednakowoż nie chodzi tutaj o wielkość matrycy, ale o samą bryłę telefonu – nie da się ukryć, że telefony wyglądały jak cegły – były duże, grube, często z antenką, ale sam wyświetlacz wcale nie należał do największych – wręcz przeciwnie – dziś pewnie wielu nie byłoby w stanie korzystać z takiego telefonu. Te urządzenia miały jednak swoje zalety, których pewnie nie są świadome młodsze osoby, mianowicie – potrafiły bardzo długo wytrzymać na baterii oraz były praktycznie „niezniszczalne”.

Kiedyś i dziś

Długi czas trzymania na baterii, to był niewątpliwie ogromny plus telefonów, które kiedyś dane nam było użytkować. Na jednym naładowaniu potrafiły wytrzymać tydzień, a czasem nawet dwa tygodnie. Oczywiście ten czas zależał od tego, w jaki sposób i jak często użytkowaliśmy telefon, jednakże nie da się ukryć, że dziś – mimo ogromnych pojemności baterii – dużo łatwiej jest ją wyczerpać i w dzisiejszych smartfonach starcza ona zwykle na około jeden dzień. Wszystkiemu winne są coraz większe wyświetlacze, dotykowe ekrany i ogromna ilości multimediów i pożerających baterię aplikacji. Dodatkowo – internet, czyli transfer danych, który często mamy odpalony w swoim nowoczesnym smartfonie, wcale nie pomaga w utrzymaniu dobrej kondycji baterii i zmusza nas do codziennego ładowania, ale również nierzadko sprawia, że telefon do prądu musimy podłączać nawet dwa razy dziennie. Jeśli lubimy grać w gry na smartfonie, to prawdopodobnie lepiej będzie nie ruszać się nigdzie bez power banka.

Wracając jednak do zalet dawnych telefonów – przez to, że byłby duże i masywne, ciężko było je zniszczyć. Zwykle były odporne na upadki i nie musieliśmy się bać, że po jednym razie, kiedy nam upadnie telefon, okaże się nagle, że zmuszeni jesteśmy do wymiany wyświetlacza. Dlatego właśnie w dzisiejszych czasach, użytkując dzisiejsze smartfony, zmuszeni jesteśmy dbać o ich bezpieczeństwo – smartfony przecież nie należą do tanich przedmiotów.

Co więc wybrać: etui czy pokrowiec na telefon? Wszystko zależy od własnych preferencji, jednak pokrowiec wydaje się bezpieczniejszą opcją, aczkolwiek z drugiej strony o wiele mniej wygodną niż etui, które nie wymaga od nas wyjmowania z niego telefonu, aby móc z niego skorzystać.

Redakcja cyberware.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie elektronika, poradniki, technologia oraz stylowy lifestyle łączą się, by zapewnić Ci najnowsze informacje i praktyczne wskazówki dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii w codziennym życiu! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczna wiedza z zakresu elektroniki, poradnictwa technologicznego oraz inspirujących artykułów lifestyle'owych tworzy źródło informacji dla Ciebie i wszystkich miłośników innowacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Amplitunery kina domowego
Galaxy S23 zielony
Jak często wymieniać filtry w oczyszczaczu powietrza?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak często wymieniać filtry w oczyszczaczu powietrza?