W jaki sposób skutecznie chronić swój telefon?

Obecnie większość z nas korzysta ze smartfonów każdego dnia. Służą one rozrywce i pracy. Bez nich nie wyobrażamy sobie życia. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na zakup nowoczesnych urządzeń, które będą jeszcze bardziej funkcjonalne i ułatwią nam życie. Taki zakup jednak to spory wydatek – dlatego z nowego urządzenia często korzystamy z obawą, że coś się stanie. Doskonale bowiem wiemy, że wystarczy chwila nieuwagi, by nasz kosztowny telefon uległ uszkodzeniu, a to oznacza kolejne wydatki.

Na szczęście, możemy ich uniknąć. Istnieje wiele sposobów – ochrona mechaniczna, ubezpieczenie wyświetlacza oraz inne usługi, z których warto skorzystać.

Przede wszystkim ochrona wyświetlacza

Pierwszą rzeczą, o którą warto zadbać od razu po zakupie telefonu, jest ochrona wyświetlacza. Popularne „szkiełko” to element, który najczęściej ulega uszkodzeniom. Co więcej, dzieje się tak nie tylko w sytuacji upadku telefonu, ale również podczas codziennego użytkowania. Dlatego też warto wykorzystać z ubezpieczenie wyświetlacza.

Ubezpieczenie telefonu i inne usługi chroniące telefon

Jeśli chcemy mieć pewność, że nasz telefon jest w pełni chroniony, warto zdecydować się na zakup ubezpieczenia. Jeśli dojdzie do uszkodzenia smartfona, koszty naprawy zostaną pokryte właśnie z niego. Decydując się na ubezpieczenie telefonu (a szczególnie na ubezpieczenie wyświetlacza) możemy skorzystać z oferty sprzedawcy, operatora lub bezpośrednio firmy ubezpieczeniowej. Za każdym razem jednak dokładnie sprawdźmy m.in.zakres i sumę ubezpieczenia na polisie.

Warto zastanowić się również nad innymi sposobami zabezpieczenia urządzenia. Wśród nich wymienić możemy chociażby przedłużoną gwarancję. Ciekawym rozwiązaniem jest także nowoczesna usługa, w ramach której dokonujemy jednorazowej płatności na rok, a w zamian otrzymujemy kwotę, przeznaczoną na naprawę naszego telefonu jeśli dojdzie do uszkodzenia. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że telefon zostanie naprawiony niezależnie od tego, czy usterka powstała z naszej winy oraz jakich elementów telefonu dotyczy.

Podsumowując, jeśli decydujemy się na zakup nowego smartfona, nie warto ryzykować. Koszty naprawy nowych modeli są wysokie i może okazać się, że nie opłaca się robić to na własną rękę. Dobre, dopasowane do naszych potrzeb ubezpieczenie telefonu, ubezpieczenie wyświetlacza lub inna forma ochrony w połączeniu z środkami ostrożności sprawią, że telefon będzie sprawny przez długi czas, a wydatek, który ponieśliśmy na jego zakup, okaże się dobrą inwestycją.