Małe agd do kuchni. Sprawdź czego Ci brakuje

Kuchnia to pomieszczenie, które w całym naszym domu zawiera najwięcej różnego rodzaju sprzętów. Oprócz takich urządzeń jak lodówka, kuchenka z piekarnikiem czy zmywarka, na co dzień używamy ich znacznie więcej. Dziś proponujemy przegląd małego AGD, które warto mieć w swojej kuchni.

Ekspres do kawy

Ekspres do kawy to gadżet, którego z pewnością nie pominie w wyposażeniu kuchni żaden miłośnik tego napoju. Kawa z ekspresu ma niesamowity aromat, a możliwość wyboru różnych opcji podczas jej parzenia sprawia, że urządzenie to serwuje nam doskonały w smaku i zgodny z naszymi oczekiwaniami napój. Jednak z ekspresu ucieszą się nie tylko koneserzy kawy, ale również osoby, które kawę traktują jako sposób na dodanie sobie energii. Kto raz napije się kawy z ekspresu, już nigdy nie będzie chciał sięgać po tę parzoną w inny sposób.

Czajnik bezprzewodowy

Bez tego urządzenia trudno wyobrazić sobie codzienne użytkowanie kuchni. Tradycyjne czajniki kuchenne praktycznie całkowicie odchodzą już do lamusa, a te bezprzewodowe stanowią dziś standardowe wyposażenie kuchni. Urządzenia tego nie trzeba chyba dodatkowo opisywać, bo każdy wie, do czego służy i jak działa. Nowością na rynku są natomiast czajniki bezprzewodowe z funkcją Bluetooth, która umożliwia wygodne sterowanie urządzeniem bezpośrednio z poziomu aplikacji w telefonie. Dzięki temu możemy więc włączyć lub wyłączyć czajnik bez konieczności podchodzenia do niego, a także podgrzać wodę do określonej przez nas temperatury. Takie możliwości oferuje na przykład nowoczesny czajnik Xiaomi

Robot kuchenny

To urządzenie z kolei pokocha każdy miłośnik wypieków. Robot kuchenny umożliwia łatwe miksowanie, zagniatanie lub wyrabianie ciasta za pomocą mieszadeł oraz miski obrotowej, w której umieszczamy składniki. Po uruchomieniu robota ten sam “zajmuje się” ciastem, a my w tym czasie możemy wykonywać inną czynność. Robot kuchenny to gadżet polecany szczególnie osobom, które lubią mieć w pełni zorganizowaną pracę w kuchni, a także tym, którzy na co dzień bardzo często pieką lub przyrządzają potrawy przy użyciu klasycznego miksera ręcznego.

Blender

Blender to kolejne urządzenie, które obecnie ma w swojej kuchni chyba każdy. Gadżet ten pozwala idealnie zmiksować składniki, aby uzyskać jednolitą konsystencję. Blender doskonale sprawdza się do przyrządzania półpłynnych posiłków dla dzieci, a także kremowych zup czy sosów.

Wyciskarka do soków

Gadżetem cieszącym się rosnącą popularnością jest wyciskarka do soków. Urządzenie to pozwala uzyskać zdrowy i pełnowartościowy sok z surowych warzyw i owoców, dostarczając nam tym samym mnóstwa witamin i minerałów. Wyciskarka do soków ma bowiem tę zaletę, że wydobywa z warzyw i owoców najcenniejsze ich składniki, które w przypadku gotowych, kupowanych soków, często tracone są w procesie obróbki czy konserwacji. 

Tych kilka wyżej wymienionych gadżetów to absolutny must have każdej nowoczesnej kuchni. Warto sprawdzić, czego brakuje i nam, by uzupełnić swój domowy sprzęt o urządzenia, które poprawią nasz komfort życia.