Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Jaki monitor do pracy będzie najlepszy?

13 października 2019


Aby zagwarantować sobie pracę w komfortowych warunkach należy nie tylko skupić się na wydajnym komputerze, ale również na odpowiednim monitorze. Wybór monitora do pracy warto przemyśleć i zdecydować się na taki, który będzie nam najbardziej odpowiadał. Przy wyborze monitora do pracy warto przyjrzeć się, czy posiada on odpowiednio dobre parametry techniczne, gdyż ich brak spowoduje problemy ze wzrokiem oraz odczuwanie zmęczenia.

Komfort pracy

Zainwestowanie w odpowiedni monitor przełoży się wyższy komfort pracy, mniejsze uczucie zmęczenia i większy komfort dla oczu oraz lepsze możliwości techniczne monitora. Wyższy komfort pracy zostanie uzyskany poprzez odpowiednią rozdzielczość monitora, warto również zadbać o jego odpowiedni kąt nachylenia oraz wysokość. Mniejsze uczucie zmęczenia i większy komfort dla oczu to kolejna zaleta lepszej klasy monitorów. Nie powodują one tak szybkiego przemęczenia, jak te niższej klasy i przerwy w pracy nie muszą być tak częste. Lepsze możliwości techniczne monitora pomogą w pracy wymagającej właśnie takich rozwiązań, które przy posiadaniu monitora niższej klasy byłyby niemożliwe do wykonania.
Odpowiedni monitor do biura powinien spełniać szereg kryteriów takich jak odpowiednia rozdzielczość, odpowiedni rozmiar monitora, rodzaj matrycy, powłoka monitora i jego odświeżanie, odpowiednia regulacja i funkcja obrotu oraz jakość wykonania.
Warto przy wyborze rozdzielczości postawić na monitor o rozdzielczości co najmniej Full HD, a przy bardziej wydajnej pracy dobrym wyborem będzie postawienie na jeszcze wyższą rozdzielczość. Jeśli chodzi o rozmiar monitora, czyli jego przekątną ekranu to nasz wybór powinien zależ od rodzaju wykonywanej przez nas pracy. Jeśli jest to zwykła praca biurowa ekran może być nieco mniejszy, za to przy grafice komputerowej zaleca się już monitory o większych przekątnych. Wybierając matryce warto postawić na tą IPS. Matryce te są droższe, ale lepiej odwzorowują kolory, uwidaczniają kontrasty i głęboką czerń oraz zapewniają szerszy kąt widzenia. Powłoka monitora powinna być wybrana pod kątem wykonywanej pracy. Matowa matryca świetnie sprawdzi się do pracy biurowej, gdyż nie będzie męczyła wzroku. Do pracy przy multimediach polecane są matryce błyszczące, ale nie nadają się do długiej pracy. Odpowiednia ilość odświeżania poprawi komfort podczas długiej pracy, poprzez mniejsze zmęczenie wzroku.
Posiadanie odpowiedniej regulacji a także posiadanie funkcji obrotu spowoduje poprawę komfortu pracy, a odpowiednia jakość wykonania monitora sprawi, że będzie on służył nam przez lata.

Redakcja cyberware.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie elektronika, poradniki, technologia oraz stylowy lifestyle łączą się, by zapewnić Ci najnowsze informacje i praktyczne wskazówki dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii w codziennym życiu! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczna wiedza z zakresu elektroniki, poradnictwa technologicznego oraz inspirujących artykułów lifestyle'owych tworzy źródło informacji dla Ciebie i wszystkich miłośników innowacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ekologiczne wypełniacze do przesyłek
Transformacja sprzedaży
lampa

Jesteś zainteresowany reklamą?

lampa