Jak podłączyć pada Xbox One do PC?

Wiele osób zastanawia się, jak podłączyć pada Xbox One do PC. Warto się tego dowiedzieć oraz zapoznać z możliwymi sposobami na zrealizowanie tej czynności.

Sposoby na podłączenie pada Xbox do PC

Podłączenie pada Xbox One do PC nie jest tak trudnym zadaniem, jak to się na początku wydaje. Cały proces powinien przebiec w sposób sprawny, zwłaszcza jeśli PC lub laptop funkcjonuje w ramach popularnego systemu Windows. Najnowszy system Windows daje użytkownikom największe możliwości. Oprócz tego jest to system wspierany, co sprawia, że cały proces podłączania pada staje się łatwiejszy. Podłączyć pada można na różne sposoby, zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo.

Podłączenie przewodowe a bezprzewodowe

Z całą pewnością można stwierdzić, że bezprzewodowe podłączenie pada Xbox One do PC jest wygodniejsze, ponieważ dzięki niemu możliwe jest osiągnięcie większej swobody gry. Połączenie bezprzewodowe można osiągnąć poprzez Bluetooth lub Xbox Wireless. Zdecydowana większość padów znajdujących się w sprzedaży obsługuje system Bluetooth, dlatego podłączenie pada nie powinno stanowić problemu. Dzięki systemowi możliwe jest podłączenie jednego kontrolera lub pary.

Podłączenie za pomocą kabla

Pad Xbox One może zostać podłączony do PC przewodowo, czyli z wykorzystaniem tradycyjnego kabla. Jest to jeden z najprostszych sposobów na podłączenie urządzenia, ponieważ kabel z jednej strony należy umieścić w gnieździe kontrolera, a z drugiej do portu USB w PC. Wykrycie pada przez system powinno nastąpić w sposób automatyczny, co znacznie usprawni cały proces. Jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że do podłączenia pada powinien być wykorzystany oryginalny kabel, który jest dołączany do zestawów. Kabel powinien mieć również odpowiednią długość, aby nie ograniczał zasięgu graczowi.

Podłączenie za pomocą Bluetooth

Podłączenie pada Xbox One do PC jest możliwe również dzięki wykorzystaniu systemu Bluetooth. Większość padów dostępnych w sprzedaży umożliwia skorzystanie z tego rozwiązania, a dodatkowe adaptery nie są wymagane do powodzenia całego procesu podłączenia pada. Na początek należy wykonać wszelkie niezbędne aktualizacje oprogramowania. Następnie należy wybrać opcje parowania sprzętu oraz dodanie urządzenia Bluetooth. Powinno się poczekać chwilę, dopóki urządzenie nie pojawi się na liście, a następnie wybrać pozycję z właściwym kontrolerem. W przypadku problemów z podłączeniem pada należy się upewnić, czy wykonane zostały wszystkie niezbędne aktualizacje. Oprócz tego warto również usunąć wcześniej dodane kontrolery, ponieważ mogą sprawiać problem z parowaniem.

Podłączenie za pomocą adaptera

Podłączenie pada do PC można wykonać także dzięki użyciu specjalnego adaptera, który zazwyczaj należy dokupić. Sprawi to, że możliwe będzie podłączenie poprzez Xbox Wireless. W tym przypadku należy podłączyć adapter do portu oraz wyszukać przycisk parowania urządzeń. Natomiast w sytuacji wbudowanego systemu Xbox Wireless powinno się od razu włączyć przycisk parowania oraz włączyć odpowiednią opcję.