Strona główna
Technologia
Tutaj jesteś

Jak Microsoft 365 zmienia pracę zdalną na lepszą?

16 lipca 2020

Office365 zmienia nazwę i teraz funkcjonuje jako Microsoft 365. Platforma, która znacząco poprawia jakość pracy, nauki, w tym głównie wskazuje się na poprawę pracy zdalnej. Wszakże ten rodzaj pracy cieszy się obecnie szczególnym powodzeniem.

Microsoft365 to produkt, który jest kierowany do różnych grup odbiorców. Istnieje zatem podział na platformę dla:

  • użytkowników domowych
  • firm
  • przedsiębiorstw
  • edukacji

Microsoft 365 dla firm i przedsiębiorstw

Z punktu widzenia zagadnienia pracy zdalnej, największe znaczenie ma oczywiście platforma kierowana do firm oraz przedsiębiorstw. W tym względzie połączone zostały najlepsze, najbardziej efektywne funkcjonalności pakietu Office 365. Dodatkowo zastosowano tutaj pewne usługi w chmurze, które pozwalają skuteczniej zarządzać urządzeniami oraz różnymi zaawansowanymi zabezpieczeniami. Platforma ta cechuje się trzema bardzo istotnymi korzyściami, a mianowicie:

  • znacznie większa wydajność pracy w każdym miejscu, w którym pracownik się znajduje,
  • znacząco mniej formalności, które muszą być załatwione
  • skuteczna ochrona istotnych danych

Większa wydajność pracy

Na tym de facto polega praca zdalna, aby mieć możliwość skutecznego przeprowadzenia tych samych czynności, które zwyczajowo są wykonywane w biurze. Microsoft 365 dla firm tę pracę znacząco usprawnia. Pracownicy dzięki platformie otrzymują dostęp do wszelkiego rodzaju narzędzi pracy oraz wzajemnego komunikowania się. Dzięki temu praca zdalna jest nie tylko możliwa, ale jest bardzo wydajna. Oczywiście platforma posiada niezbędne narzędzia pakietu jak Word, Excell czy też PowerPoint. Poza nimi w skład niezbędnych narzędzi udostępnianych pracownikom jest poczta mailowa, jest kalendarz, połączenia, spotkania, chat czy też magazyn w chmurze.

Zdecydowanie mniej formalności

Nowoczesne narzędzia znacząco usprawniające realizację procesów biznesowych to kolejny z istotnych atrybutów platformy Microsoft 365 dla firm i przedsiębiorstw. Dzięki usłudze o nazwie Microsoft Forms pracownik ma znacznie mniej pracy, ponieważ wszelkie formularze papierowe są zastąpione tymi w formie elektronicznej. Ponadto także w tym miejscu można skutecznie tworzyć różnego rodzaju sondy, ankiety oraz kwestionariusze. Znacząco szybszy sposób na to, aby skutecznie pozyskiwać wszelkie niezbędne dane nie ruszając się nawet z własnego domu.

Niewątpliwie bardzo istotną zaletą tego programu jest Power Automate. Ta funkcja Microsoft 365 pozwala na automatyzowanie prawie wszystkich procesów biznesowych w ramach danego procesu. Usługa Microsoft Teams to kolejna z bardzo użytecznych form pomocy. Dzięki niej możliwe jest dopasowanie aplikacji, z których dana osoba korzystała dotychczas, a także jej udoskonalenie.

Ochrona istotnych danych

Jak ważne są różnego rodzaju dane w firmie, w przedsiębiorstwie, najlepiej wiedzą osoby i firmy, które miały do czynienia z wyciekiem ważnych danych. Dlatego też zadbanie o właściwą ochronę owych danych jest szczególnie istotne i o tym elemencie nie można zapominać. Platforma Microsoft 365 chroni użytkowników przed próbami kradzieży ważnych danych, przed złośliwym oprogramowaniem, wirusami, próbami wyłudzenia istotnych informacji czy też oprogramowaniem, które wymusza zapłatę okupu.

Microsoft posiada funkcje, dzięki którym dane firmy będą zabezpieczone zarówno przed cyberprzestępcami jak również przed przypadkowym ich usunięciem. Bardzo ważne jest to, że platforma ta pozwala chronić ważne dane także w sytuacji, gdy pracownicy korzystają z nich na swoich prywatnych urządzeniach. To jest ważne w kontekście wykonywania pracy zdalnej.

Platforma Microsoft 365, która zastąpiła Office 365, to element ukierunkowany w dużej mierze właśnie na korzyści płynące z pracy zdalnej. Niezależnie od trwającej pandemii koronawirusa, praca zdalna i tak stawała się coraz powszechniejsza i coraz większa grupa przedsiębiorstw oraz ich pracowników doceniała możliwość wykonywania określonych obowiązków z dowolnego miejsca na świecie, w tym z własnego domu.

Redakcja cyberware.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie elektronika, poradniki, technologia oraz stylowy lifestyle łączą się, by zapewnić Ci najnowsze informacje i praktyczne wskazówki dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii w codziennym życiu! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczna wiedza z zakresu elektroniki, poradnictwa technologicznego oraz inspirujących artykułów lifestyle'owych tworzy źródło informacji dla Ciebie i wszystkich miłośników innowacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Dysk M.2 1TB
Głośniki sufitowe
Bezpieczeństwo strony internetowej

Jesteś zainteresowany reklamą?

Bezpieczeństwo strony internetowej