Gadżety elektroniczne dla dzieci

Okres przedświąteczny to czas intensywnego poszukiwania prezentów dla całej rodziny. Rodzice w tym czasie chcą spełnić najskrytsze marzenia swoich dzieci, obdarowując je wyjątkowymi zabawkami i gadżetami elektronicznymi.

Ciekawe gadżety

Kilkuletnie dzieci, które rozpoczęły naukę w szkole podstawowej coraz częściej marzą o modnym gadżecie, na przykład o własnym telefonie, wielofunkcyjnym zegarku czy też o tablecie. Nowinki technologiczne wcale nie muszą być szkodliwe dla pociechy, wystarczy nauczyć kilkulatka właściwego posługiwania się tego typu produktami i wgrać bezpieczne aplikacje.
Smartfony dla dzieci dostępne są w salonach z elektroniką oraz w wielu sklepach internetowych. Ceny mieszczą się w przedziale od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na najistotniejsze parametry, jak na przykład jakość aparatu, pamięć czy też dodatkowe funkcje.
Telefon w różnych niespodziewanych sytuacjach pozwoli dziecku bardzo szybko skontaktować się z najbliższymi, na przykład w drodze ze szkoły, basenu czy wycieczki. Do telefonu dobrze jest zakupić kolorowe etui, które uchroni urządzenie przed uszkodzeniem na wskutek wypadku.

Nowoczesny zegarek

Alternatywą dla telefonu jest również zegarek, który łączy w sobie funkcje telefonu i zegarka.
To świetny gadżet dla kilkulatka, który dopiero wchodzi w świat gadżetów elektronicznych. Smartwatch najczęściej posiada książkę telefoniczną, umożliwia nagrywanie krótkich wiadomości tekstowych a ponad to wyposażony jest w aparat fotograficzny i latarkę. Przede wszystkim urządzenie służy do szybkiej lokalizacji dziecka gdy przebywana ono poza domem.
W wielu wersjach rodzice mogą przyznawać maluchowi wirtualne serduszka gdy na nie zasłuży, oraz je odbierać aby ukarać pociechę za niewłaściwe zachowanie. Pasek zegarka zazwyczaj jest silikonowy, dzięki czemu jest on bardzo trwały, wytrzymały i odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.
Warto wybrać model pochodzący od znanego i renomowanego producenta, który posiada polską aplikację i jest wodoodporny. Ceny tego typu urządzeń mieszczą się w przedziale od stu do pięciuset złotych. Droższe modele wyposażone są dodatkowo w proste gry, które pozwolą dziecku zabijać nadmiar czasu, na przykład na przystanku autobusowym czy w czasie szkolnych przerw.
Smartwatch w wielu różnych wzorach i kolorach dostępny jest w sklepach z elektroniką, w sklepach z zabawkami oraz w wielu sklepach internetowych. Do urządzenia najczęściej należy zakupić odpowiednią ładowarkę i osłonę na ekran, która chroni przed zarysowaniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.