Xbox Series X

Oto nowy Xbox. Seria Xbox X pojawi się w przyszłym roku i powinna być w stanie dostarczyć rozdzielczość 8K.
Microsoft nie oszczędza na niespodziankach i wydał kilka informacji na temat następnej konsoli Xbox. Potwierdzili między innymi, jak potężna jest konsola.

FLOPS

FLOPS, „operacje zmiennoprzecinkowe na sekundę”, jest często używany do określenia siły systemu i krótko opisuje, ile obliczeń może wykonać karta graficzna w ciągu jednej sekundy. Microsoft ujawnił, że Xbox Series X zapewnia 12 teraflopów.

To ponad ośmiokrotny wzrost w porównaniu z oryginalnym Xbox One i dwa razy mocniejszy niż Xbox One X.
Sprzęt powinien faktycznie być wystarczająco mocny, aby obsługiwać gry w rozdzielczości 8K, choć nie zobaczysz tego, kiedy konsola zostanie zaprezentowana tej jesieni, i częstotliwość klatek do 120 klatek na sekundę. Dla porównania Xbox One X obsługuje gry 4K i 60 klatek na sekundę.

Nadchodząca konsola Xbox będzie zasilana przez specjalnie zaprojektowany procesor oparty na architekturze AMD Zen 2 i Radeon RDNA 2. Ponadto Microsoft potwierdził, że konsola będzie mieć dysk SSD NVMe, który może znacznie skrócić czas ładowania.

Ponadto Microsoft potwierdza, że Xbox będzie korzystać z nowych technologii w standardzie HDMI 2. 1. Obejmują one zmienną liczbę klatek na sekundę (VRR) i tryb Auto Low Latency (ALLM).

Gry

Microsoft wydał także dwie ekscytujące wiadomości dotyczące gier:
Inteligentna dostawa (Smart Delivery):
Microsoft otwiera drogę do kupowania gier na jednej platformie i grania na obu. Tak więc Xbox One i Xbox Series X. Możesz kupić grę na Xbox Series X, a następnie zagrać na Xbox One i odwrotnie.
Dotyczy to co najmniej wszystkich własnych gier Microsoftu, ale firma pozwala również innym deweloperom na skorzystanie z tego. Projekt CD, twórcy gier „Wiedźmin”, potwierdził między innymi, że nadchodzący „Cyberpunk 2077” będzie obsługiwał Smart Delivery.

Szybkie podsumowanie

Na Xbox One możesz zatrzymać jedną grę, zrobić coś innego, a następnie otworzyć ją ponownie i kontynuować. Dzięki Xbox Series X możesz wstrzymywać i wznawiać wiele gier, kiedy tylko chcesz, i według Microsoft powinno to nastąpić niemal natychmiast.