Działanie i zalety WordPress

WordPress jest najpopularniejszym systemem zarządzania treścią (CMS) na świecie. Pozwala to nam na nadzorowanie i administrowanie treści, które tworzymy. Możemy obsługiwać i tworzyć własne strony internetowe, tworzyć strony blogowe, bez konieczności znajomości jakiegokolwiek oprogramowania. WordPress posiada bardzo dużą społeczność, która zrzesza ludzi w wielu krajach świata. Wielkie tłumy zbierają się na konferencjach, dotyczących tego właśnie CMS. Przyjrzyjmy się mu trochę bardziej.

Prosta obsługa

Jeśli jesteśmy początkującymi użytkownikami, to WordPress będzie dla nas idealny. Jest na prawdę łatwy w obsłudze. Zresztą to dzięki temu zyskał aż tak dużą sławę. Każdy początkujący blogger jest w stanie opanować system WordPress. Kolejną atrakcyjną cechą tego CMS, jest dostępna ilość wtyczek, których jest na prawdę spora liczba w ofercie.. Co rozumiemy pod pojęciem wtyczek? Są to wszelkiego rodzaju galerie zdjęć, dodatki usprawniające pozycjonowanie itp. Wystarczy kliknąć w odpowiednią wtyczkę i ją zainstalować. WordPress posiada ich kilkanaście tysięcy, z których większość jest dostępna za darmo.

Kreacja stron internetowych

WordPress posiada szeroką gamę szablonów i motywów, które mogą totalnie zmienić wygląd naszej strony internetowej. Również dostępne są w większości za darmo.

Kompatybilny z SEO

WordPress został zapisany w kodzie, który ułatwia wyszukiwarkom google na odnalezienie go w sieci. Aby poprawić pozycjonowanie swojej strony internetowej na WordPressie, istnieje możliwość użycia wtyczek SEO, dostosowanych do systemu. Są to wtyczki takie jak: Yoast SEO, The SEO Framework, Rank Math i inne.

Możliwość rozbudowy systemu

Oprogramowanie WordPress jest dostępne za darmo, a jedyne za co musimy zapłacić, to domena i serwer.
Ogólnie jest to system, który jest ciągle rozbudowywany i unowocześniany.

Woo Commerce

25% rynku komercyjnego na świecie korzysta z wspomnianego wyżej systemu. Dzieje się to dzięki wtyczce Woo Commerce, dzięki której z łatwością możemy stworzyć stronę sklepu internetowego.

Hosting WordPress

Dla WordPressa został stworzony szybki Hosting WordPress, który jest w pełni kompatybilny z systemem. Posiada kopie zapasowych danych i może poszczycić się stroną WWW, szybszą niż w innych hostingach.


Z oprogramowania WordPress korzystają niemal wszyscy. Począwszy od bloggerów, posiadaczy sklepów internetowych czy też wielkich serwisów informacyjnych, jak BBC. Prostota i łatwe użytkowanie systemu sprawia, że większość osób, nie znających się na oprogramowaniu, wybierze właśnie ten system.