Czy dopasowany case ochroni Twój nowy telefon?

Upadki z wysokości i zalania to największe zagrożenie dla wszystkich urządzeń mobilnych, tak dla telefonów, jak i laptopów czy tabletów. Dopasowany case na telefon w pewnym stopniu minimalizuje konsekwencje tego typu zdarzeń, ale nie gwarantuje pełni bezpieczeństwa codziennego użytkowania smartfona. Nie mniej jednak, jeśli tylko mamy taką możliwość, ubranie telefonu w etui pomoże ograniczyć ryzyko jego szybkiego uszkodzenia, a w wielu sytuacjach ocali telefon przed całkowitym zniszczeniem. 

Popularne typy etui do telefonów

W sprzedaży znajdziemy wiele akcesoriów dedykowanych zabezpieczeniu współczesnych smartfonów. Najpopularniejsze z nich to sylikonowe nakładki, które chronią obudowę urządzenia, ale pozostawiają odkryty jego ekran. W rzeczywistości tego typu case na telefon wykonane są nie z sylikonu, a z podobnego do niego tworzywa sztucznego TPU. Jest to elastyczne tworzywo o dużej wytrzymałości, które dość skutecznie chroni przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Kolejną popularną kategorią etui do telefonów są tzw. pokrowce książeczkowe i ich różne wariacje, w tym pokrowce flip i wallet. Podobne do nich są również różnego rodzaju kabury i wsuwki, które także zabezpieczają całą powierzchnię telefonu. Na rynku znajdziemy także specjalnie wzmacniane pancerne case do telefonów. To sprzęt dedykowany osobom, które pracują lub często przebywają w środowisku zwiększającym ryzyko uszkodzenia smartfona, na przykład pracownikom budowlanym. Pokrowce pancerne są masywniejsze, co zmniejsza wygodę użytkowana telefonu, ale w znaczący sposób poprawia jego bezpieczeństwo.

Jaki case do smartfona wybrać?

Wybór konkretnego modelu pokrowca powinien uwzględniać nie tylko nasze indywidualne upodobania, ale i sposób użytkowania telefonu. Dla osób noszących telefon w kieszeni zwykle liczy się to, by zajmował on możliwie mało miejsca. Takim osobom polecane są dopasowane case na telefon typu slim. Jeśli smartfon nosimy luzem w torebce czy plecaku, lepszym wyborem może okazać się pokrowiec książeczkowy, który chroni całą powierzchnię urządzenia, również jego dotykowy wyświetlacz. Oczywiście takie pokrowce są grubsze. Jeśli jednak telefon trzymamy w torebce, nie jest to dużym problemem. Dla osób pracujących w terenie, które zniszczyły już wiele telefonów, polecanym wyborem będą wytrzymałe pokrowce pancerne uzupełnione amortyzującymi wkładkami z elastycznego tworzywa sztucznego. Jeśli z kolei chcesz wyróżnić się na tle innych osób, wybierz kolorowy case do telefonu zdobiony wybraną przez siebie grafiką lub własnoręcznie wykonanym zdjęciem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *