Czy dopasowany case ochroni Twój nowy telefon?

Upadki z wysokości i zalania to największe zagrożenie dla wszystkich urządzeń mobilnych, tak dla telefonów, jak i laptopów czy tabletów. Dopasowany case na telefon w pewnym stopniu minimalizuje konsekwencje tego typu zdarzeń, ale nie gwarantuje pełni bezpieczeństwa codziennego użytkowania smartfona. Nie mniej jednak, jeśli tylko mamy taką możliwość, ubranie telefonu w etui pomoże ograniczyć ryzyko jego szybkiego uszkodzenia, a w wielu sytuacjach ocali telefon przed całkowitym zniszczeniem. 

Popularne typy etui do telefonów

W sprzedaży znajdziemy wiele akcesoriów dedykowanych zabezpieczeniu współczesnych smartfonów. Najpopularniejsze z nich to sylikonowe nakładki, które chronią obudowę urządzenia, ale pozostawiają odkryty jego ekran. W rzeczywistości tego typu case na telefon wykonane są nie z sylikonu, a z podobnego do niego tworzywa sztucznego TPU. Jest to elastyczne tworzywo o dużej wytrzymałości, które dość skutecznie chroni przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Kolejną popularną kategorią etui do telefonów są tzw. pokrowce książeczkowe i ich różne wariacje, w tym pokrowce flip i wallet. Podobne do nich są również różnego rodzaju kabury i wsuwki, które także zabezpieczają całą powierzchnię telefonu. Na rynku znajdziemy także specjalnie wzmacniane pancerne case do telefonów. To sprzęt dedykowany osobom, które pracują lub często przebywają w środowisku zwiększającym ryzyko uszkodzenia smartfona, na przykład pracownikom budowlanym. Pokrowce pancerne są masywniejsze, co zmniejsza wygodę użytkowana telefonu, ale w znaczący sposób poprawia jego bezpieczeństwo.

Jaki case do smartfona wybrać?

Wybór konkretnego modelu pokrowca powinien uwzględniać nie tylko nasze indywidualne upodobania, ale i sposób użytkowania telefonu. Dla osób noszących telefon w kieszeni zwykle liczy się to, by zajmował on możliwie mało miejsca. Takim osobom polecane są dopasowane case na telefon typu slim. Jeśli smartfon nosimy luzem w torebce czy plecaku, lepszym wyborem może okazać się pokrowiec książeczkowy, który chroni całą powierzchnię urządzenia, również jego dotykowy wyświetlacz. Oczywiście takie pokrowce są grubsze. Jeśli jednak telefon trzymamy w torebce, nie jest to dużym problemem. Dla osób pracujących w terenie, które zniszczyły już wiele telefonów, polecanym wyborem będą wytrzymałe pokrowce pancerne uzupełnione amortyzującymi wkładkami z elastycznego tworzywa sztucznego. Jeśli z kolei chcesz wyróżnić się na tle innych osób, wybierz kolorowy case do telefonu zdobiony wybraną przez siebie grafiką lub własnoręcznie wykonanym zdjęciem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *