Android 11 – jakie nowe funkcje przedstawia?

Wkrótce wiele telefonów komórkowych stanie się „nowymi”. Bąbelki wiadomości dla wszystkich i lepsze uprawnienia aplikacji należą do nowości w Androidzie 11.
Google wydało teraz pierwszą wersję Androida 11 dla programistów. Oczywiście nowy system operacyjny oznacza nowe funkcje, więc co na nas czeka?

Wiadomości

Wielu użytkowników Androida zna już dobrze bąbelki czatu z Facebook Messenger. Firma Google pierwotnie wprowadziła ten sam typ bąbelków wiadomości w Androidzie 10 w zeszłym roku, ale zamiast tego będzie to jedna z wielkich nowości w Androidzie 11.
W menu powiadomień znajduje się również nowy interfejs dla wiadomości, które znajdują się u góry innych powiadomień. Chodzi o to, że łatwiej jest znajdować i kontynuować rozmowy z innymi osobami niż miało to miejsce w przeszłości.

Lepsze uprawnienia aplikacji

Android 11 zawiera kilka wiadomości związanych z prywatnością i bezpieczeństwem.
Na przykład wprowadzono jednorazowe uprawnienia aplikacji do korzystania z funkcji, takich jak kamera, mikrofon i informacje o lokalizacji. Apple wprowadziło coś podobnego w iOS 13.

Nagrywanie ekranu

„Ale od dawna miałem możliwość robienia zrzutów ekranu na moim telefonie z Androidem”, być może teraz myślisz. W takim przypadku to nie zyski Google, ale producenta telefonu. To przynajmniej jedna z nowych funkcji Androida 11 i oczywiście pozwala nagrywać ekran.
The Verge przedstawia także garść innych mniej interesujących wiadomości:
• Funkcja automatycznego trybu nocnego; przypuszczalnie będzie on dostosowywany do pory dnia.
• Nowy interfejs ekranu.
• Na urządzeniach Pixel 4 można zwiększyć czułość ekranu na dotyk (pomocne, jeśli na przykład masz osłonę ekranu).
• Będziesz mógł przypiąć aplikacje u góry arkusza udostępniania, aby przyspieszyć udostępnianie ulubionych aplikacji.
• Po włączeniu trybu samolotowego połączenia Bluetooth nie zostaną rozłączone.
• Android 11 będzie również oferował szereg zmian na przykład lepszą obsługę 5G.

Kto może testować?

Ta pierwsza wersja dla programistów Androida 11 jest początkowo dostępna do zainstalowania na urządzeniach Google Pixel (2, 3, 3A i 4).

Wielu wciąż czeka na Androida 10

Ale to, że w drodze jest Android 11, jeśli wielu wciąż nie uzyskało dostępu do poprzedniej ważnej aktualizacji, Androida 10, która została wydana jesienią 2019 roku.
W przypadku użytkowników Androida wdrożenie nowych aktualizacji zajmuje dużo czasu.

teletechnika-system.pl