Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Akumulatory do zasilania buforowego.

30 grudnia 2020 akumulatory

Wnętrze akumulatora

W akumulatorach żelowych elektrolit – roztwór wodny kwasu siarkowego związany jest do postaci żele o gęstej a nawet oleistej konsystencji. Od góry obudowę zamykąją zawory regulacyjne dlatego akumulator jest w stanie działać w różnych pozycjach a nawet odwrotnie. Mimo to nie występuje ryzyko wylania się kwasu lub innych substancji zawartych wewnątrz obudowy akumulatora.

Jednokierunkowe zawory regulują ciśnienie wewnątrz akumulatora żelowego, i nie przystawają do nadmiernego przyrostu ciśnienia gazów. Dzięki wykorzystaniu zaworom elektrolit tracony jest tylk ow śladowych ilościach. Ma to znaczenie – ponieważ zmniejszają się wymagania co do wydajności wentylacji i możliwy jest montaż tych baterii w pomieszczeniach, w których pracują ludzie. Dla małych ilości nie trzeba wydzielać specjalnych pomieszczeń.

Montaż na boku

Montowanie i używanie do góry noga mi nie jest zalecane ale w większości przypadków możliwe. Trudno jedna wyobrazić sobie konieczność takiego montażu w prtaktyce. Użyteczna jest opcja montażu na boku dłuższym lub krótszym. To pozwala lepiej wykorzystać przestrzeń dostępną na montaż zespołu bateryjnego. W wielu wypadkach ustawienie bokiem pozwala na zmieszczenie większej ilości Ah niż by to miało miejsce bez tej opcji. Ilość rodzajów obudów jest bowiem ograniczona do kilku typowych.

Typowe baterie do UPS

Montowanie na boku często stosuje się w szafach teleinformatycznych oraz w modułach bateryjnych. Akumulatorem często stosowanym i produkowanym w bardzo popularnej obudowie jest AML 7-12. Ta bateria występuje powszechnie w gotowych pakietach do UPS w szafach. Na rynku dostępnych jest wiele zamienników, produkowanych w takim samym gabarycie. Często jednak faktyczna wydajność zamienników odbiega znacząco od tego co można wyczytać z karty katalogowej. Dlatego warto upewnić się, że zamiennik spełni nasze oczekiwania i nie spowoduje nadmiernych kosztów przy zbyt częstych wymianach. Wymiana części składowych modułów bateryjnych często jest dość zajmująca – konieczne jest usunięcia połączeń między akumulatorami. Dodatkowo wewnątrz stosuje się klejenie taśmą dwustronna.

Trwałość i temperatura

Dla utrzymania akumulatora bezobsługowego w sprawności konieczne jest zapewnienie temperatury poniżej 25 stopni. W wyższych temperaturach następuje szybkie zużycie I pogarszanie się parametrów a co za tym idzie niemałe koszty. Warto zatem zadbać o to aby nowo kupione baterie miały poprawne warunki pracy – wtedy z pewnością posłużą nam wiele lat. W przypadku modeli z górnej półki można liczyć na to, że przetrwają tyle ile deklaruje producent. Tańsze rozwiązania najczęściej pracują znacznie krócej.

Redakcja cyberware.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie elektronika, poradniki, technologia oraz stylowy lifestyle łączą się, by zapewnić Ci najnowsze informacje i praktyczne wskazówki dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii w codziennym życiu! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczna wiedza z zakresu elektroniki, poradnictwa technologicznego oraz inspirujących artykułów lifestyle'owych tworzy źródło informacji dla Ciebie i wszystkich miłośników innowacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ekologiczne wypełniacze do przesyłek
Transformacja sprzedaży
lampa

Jesteś zainteresowany reklamą?