Laptopy gamingowe

„Zwykłe” laptopy często są zbyt słabe aby być w stanie płynnie odtwarzać najnowsze gry komputerowe. Ich parametry nie pozwalają na rozgrywkę, a jeżeli grę uda się uruchomić często mogą wystąpić innego typu zgrzyty. Laptop do gier różni się od zwykłego tym, że jest szybszy, wydajniejszy oraz często wypełniony gamingowymi technologiami.

Trzy główne parametry zapewniające płynną rozgrywkę to mocna karta graficzna, wydajny procesor oraz zwiększona ilość pamięci RAM. Zwiększony komfort gry wynika również z szybkiego dysku SSD, specjalistycznej klawiatury, wysokiej rozdzielczości wyświetlacza, dedykowanego układu chłodzenia, licznych portów zewnętrznych, wzmocnionego systemu audio oraz złącza LAN o wysokiej przepustowości.

Laptopy gamingowe zazwyczaj różnią się wyglądem. Większość z nich wyróżnia się czarną obudową, w której design wbudowane są kontrastowe akcenty (zwykle są to wysoko nasycone kolory czerwone, niebieskie lub pomarańczowe). Często również poprawia się wrażenia wizualne takie sprzętu umieszczając na nim wszelkiego rodzaju, estetycznie zadowalające, tłoczenia (zwłaszcza wtedy gdy obudowa wykonana jest z aluminium) lub sygnety informujące o przynależności do szczególnie wyróżnionej (czasem limitowanej) serii. Taką stylistykę można nazwać wyrazistą bądź agresywną i jest ona flagowym czynnikiem pozwalającym na odróżnienie (na pierwszy rzut oka) sprzętu przeznaczonego głównie do grania w gry od innych notebooków. Jednakowoż należy pamiętać, że dużo ważniejsze od wyglądu są pozostałe parametry takiego laptopa.

laptop-power.pl