Pamiętasz czasy, gdy telefon służył głównie do porozumiewania się z najbliższymi? Trudno było o telefon za granicę, ponieważ generowało to zabójcze koszty. Dziś, w dobie setek aplikacji, telefon nie jest już tylko narzędziem do kontaktu z innymi ‒ to centrum dowodzenia, które pomaga zarządzać codziennymi sprawami.
Smartfon vs wyzwania codzienności
Spieszysz się na pociąg i nie masz czasu kupić biletu? Aplikację przewoźnika otwierasz naprędce w autobusie, tuż przed przystankiem dworca i klikasz „kup bilet”. Nudzi Ci się w poczekalni u lekarza? Scrollujesz więc strony główne portali społecznościowych ze znudzoną miną, po chwili jednak decydujesz się sprawdzić ceny hoteli w miejscowości, do której jedziesz za tydzień. Robisz to oczywiście w dedykowanej do tego aplikacji. Nie wiesz, co ugotować na obiad, a książki kucharskie nie zachęcają Cię nowymi przepisami? Odpalasz więc internet i przeglądasz ulubione blogi kulinarne.
Tak mniej więcej wyglądają dni przeciętnego właściciela smartfona ‒ towarzyszy nam on w niemal każdej chwili. Jeśli jednak wliczyć w to napisane smsy, wykonane telefony i ilość rozmów przeprowadzonych na komunikatorach, procesor telefonu zostaje przeciążony, a jego bateria coraz szybciej się wyładowuje. Jaki smartfon wybrać, aby sprostał on Twoim codziennym potrzebom?
Smartfon z dużą baterią to podstawa
Przy wyborze idealnego smartfona należy zwrócić uwagę na siłę baterii i wytrzymałość procesora. Im więcej funkcji ma telefon, tym mocniejsze muszą być baterie i procesory, co idzie w parze z coraz większym rozmiarem urządzenia. Nie każdy chce posiadać smartfon z dużą baterią, a więc telefon dużych gabarytów, jednak jest to nieuniknione, jeśli oczekujesz, że Twoje urządzenie będzie szybkie, zwinne, a do tego wytrzymałe. Aby tak było, musi to być telefon z dobrą baterią, która pozwoli działać smartfonowi przez wiele godzin bez konieczności ładowania.
Miliamperogodzina ‒ z czym to się je?
Jednostką, którą określa się siłę baterii, jest miliamperogodzina (mAh). Wartość ta oznacza całkowity ładunek elektryczny, jaki jest w stanie wytworzyć dany akumulator. Dokładniej mówiąc, jest to stosunek prądu do czasu, w jakim bateria dostarcza prąd o określonym natężeniu. Przyjmuje się, że optymalna siła baterii wynosi od 4000 do 5000 miliamperogodzin (mAh), najlepsze smartfony natomiast posiadają baterię o mocy 6000 mAh. Akumulatory o sile 7000 mAh to rynkowa rzadkość, a telefony o takich parametrach mogą pracować bez ładowania nawet do trzech dni. Ciekawym jest, że znaczącą różnicę odczujesz już na poziomie akumulatora o sile 1000 mAh.
Jeśli masz wątpliwości, jaki smartfon wybrać, to podpowiadamy: telefon z dobrą baterią to gwarancja długiego użytkowania, dzięki czemu Twój telefon będzie mógł towarzyszyć Ci w najważniejszych momentach codzienności.