Etui portfel – dla fanów wielofunkcyjności!

Czy przed każdym wyjściem z domu denerwujesz się, że znowu czegoś zapomniałeś? Cóż, każdemu się to zdarza! Jeśli zmieniasz plecaki, torby albo nosisz wszystko w kieszeniach – łatwo jest zapomnieć o którymś z przedmiotów, który musisz ze sobą zabrać. Na szczęście istnieją sposoby na to, by w jedno akcesorium spakować kilka rzeczy i mieć z głowy martwienie się, że czegoś zapomnisz! 

Jeśli zastanawiasz się, czy etui portfel jest dla Ciebie – przeczytaj do końca nasz artykuł. Przedstawimy w nim plusy i minusy takiej obudowy. A jeśli zastanawiasz się, gdzie kupisz taki produkt – koniecznie odwiedź stronę sklepu Youtab.pl. Znajdziesz tam szeroki wybór właśnie etui portfelowych: https://youtab.pl/etui-do-telefonu/etui-portfelowe/. A także sporo innych, ciekawych i przydatnych gadżetów ze świata mobile!

Etui portfel na telefon – zalety

Na początek przyjrzymy się zaletom tego typu obudowy. To, co przede wszystkim rzuca się w oczy, to właśnie wielofunkcyjność. Obudowa taka ma spełniać dwie funkcje – z jednej strony ma mieć miejsce na telefon, a z drugiej na karty i pieniądze. Zależnie od konkretnego modelu, znajdziesz takie etui, w których jest miejsce na drobne i banknoty. W innych schowasz jedynie karty płatnicze czy dokumenty.

Etui typu portfel jest zazwyczaj składane. Dzięki prostej konstrukcji, rozkładanej jak klasyczny portfel, z łatwością masz dostęp do smartfona i kart. Możesz wygodnie płacić w sklepie. Koniec z nerwowym poszukiwaniem torebki czy plecaka – wszystko masz w jednym miejscu. 

Kolejną zaletą jest ochrona telefonu. Smartfon jest na co dzień wystawiany na wiele niebezpieczeństw. Grożą mu upadki, zarysowania ekranu czy obudowy, zalania. Lista jest długa, a każdy właściciel sprzętu tego typu z pewnością choć raz uszkodził w jakiś sposób swój telefon. Dlatego noszenie go bez żadnej ochrony nie jest zbyt dobrym posunięciem. Etui na telefon z miejscem na karty będzie zatem, poza portfelem, służyć także jako ochrona! 

Kolejną zaletą jest elegancja takiego etui. Zazwyczaj są one wykonane ze skóry – by imitować portfele i portmonetki. Dzięki temu zachowany zostaje klasyczny kształt. Większość tego typu produktów jest ze skóry lub materiałów skóropodobnych.

Warto także zaznaczyć, że etui portfel na telefon nie ogranicza żadnych funkcji telefonu. Wciąż możesz z niego swobodnie korzystać. Przyciski i wejście do ładowarki są łatwo dostępne. 

Wady etui portfel

Niestety takie etui nie jest idealne. Największym problemem może być największa zaleta. Dlaczego? Ponieważ w razie kradzieży, tracimy więcej niż tylko telefon czy tylko karty. Dlatego, jeśli zdecydujesz się na zakup etui portfel, koniecznie dbaj o jego bezpieczeństwo. Nie pozostawiaj go bez nadzoru, zamykaj zamki w torbie, nie oddawaj go nikomu, komu nie ufasz. Jeśli na co dzień dbasz o bezpieczeństwo i uważasz na to, co dzieje się dookoła Ciebie – z pewnością nie będziesz miał problemu z rozsądnym korzystaniem z tego etui.

Kolejną wadą jest to, że telefon nie jest chroniony w stu procentach. Niestety, wciąż mogą dostać się do niego pyłki, woda czy kurz. Ekran, jako, że nie jest chroniony szkłem, może być porysowany. Dlatego, gdy kupisz takie etui, koniecznie kup też szkło lub folię ochronną. Dzięki temu ochronisz telefon dokładniej. 

Etui portfel polecamy każdemu, kto lubi wielofunkcyjność i chciałby ułatwić sobie życie! Koniecznie sprawdź na Youtab.pl, jakie modele są dostępne.