Popularne programy do streamowania

W obecnych czasach w sieci można znaleźć różne programy przeznaczone do streamowania, zarówno płatne, jak i bezpłatne. Warto zapoznać się z najpopularniejszymi wersjami oprogramowania.

OBS Studio

Wśród różnych programów do streamowania można wskazać między innymi OBS Studio. Jest to wersja darmowa, dlatego każdy może z niej korzystać bez ponoszenia dodatkowych opłat. Open Broadcaster Software Studio to oprogramowanie w wersji open source, które daje użytkownikom spore możliwości. Oprócz tego możliwe jest także korzystanie z rozszerzonej funkcjonalności, która obejmuje szereg dodatków oraz rozszerzeń. Jest to jeden z najczęściej wybieranych przez użytkowników programów do streamowania.

Streamlabs OBS

Kolejnym programem przeznaczonym do streamowania jest Streamlabs OBS. Jest to nieco zmodyfikowana wersja tradycyjnej wersji programu, czyli OBS Studio. Jednak ma mniejsze możliwości, a także prostszy interfejs, który może w bezpośredni sposób wpływać na wygodę korzystania z tego rozwiązania. Wśród głównych zalet korzystania z tego programu można wskazać możliwość zainstalowania aplikacji mobilnej, która stanowi spore ułatwienie. Oprócz tego możliwe jest zintegrowanie programu także z innymi usługami.

Nvidia Share

Popularne wśród użytkowników programy do streamowania to także Nvidia Share. Dostęp do tego programu ma każdy posiadać karty graficznej marki Nvidia. Program charakteryzuje się stosunkowo sporą płynnością w działaniu, co z całą pewnością ma wpływ na możliwości korzystania z niego. Jednak funkcje Nvidia Share mogą być nieco ograniczone dla niektórych graczy, dlatego warto sprawdzić ten aspekt i odnieść go do własnych potrzeb.

Lightstream

W sieci można znaleźć również płatne wersje programów do streamowania. Wśród nich można między innymi wymienić Lightstream, którego sposób działania jest dość nietypowy. Funkcjonowanie programu odbywa się w chmurze, co idealnie sprawdza się w przypadku słabszego sprzętu, ale efektywnego łącza internetowego. W programie można znaleźć liczne funkcje dodatkowe, które będą stanowiły spore ułatwienie dla użytkowników. Możliwe jest między innymi zapisywanie wszystkich projektów w chmurze.

Xsplit Gamecaster

Kolejnym wartym polecenia programem do streamowania jest Xsplit Gamecaster. Jest to także płatny program, jednak ma bardzo szerokie możliwości dla użytkowników. Jego funkcje są dość zaawansowane. Wśród nich można wskazać między innymi możliwość streamowania w wysokich rozdzielczościach, co bez wątpienia będzie miało wpływ na jakość oraz efektywność całego procesu. Ceny zakupu programu nie są wygórowane i zaczynają się od kilku dolarów za miesiąc.

vMix

Wśród różnych programów przeznaczonych do streamowania można wskazać także vMix. Jest to program płatny, w którym można znaleźć szereg zaawansowanych funkcji. Możliwe jest przetestowanie go za darmo, jednak rozdzielczość w tym przypadku nie będzie zbyt wysoka. Program jest bardzo wspierany przez jego twórców, jednak jego ceny są dość wysokie. Zaczynają się od sześćdziesięciu dolarów i mogą sięgać nawet tysiąca dwustu dolarów, w zależności od wybranej wersji.