Nowoczesny zegarek dla dziecka

Wielu rodziców zastanawia się jaki zegarek wybrać dla swojego dziecka. Na każdym kroku są zasypywani tysiącami reklam nowoczesnych zegarków elektronicznych posiadających niezliczoną ilość funkcji, szat graficznych i dodatków. Na co powinni zwrócić uwagę? Przede wszystkim na to czym różnią się poszczególne rodzaje tychże nowoczesnych czasomierzy.

Smartwatch, smartband czy klasyka?

Sprawa ma się następująco:

• smartwatch to inteligentny zegarek posiadający wszystkie funkcje tradycyjnego zegarka dodatkowo posiadający część funkcji występujących w smartfonie. Posiada własną kartę SIM, lokalizację GPS, urządzenia liczące ilość kroków, które pokonuję się danego dnia, licznik tętna i inne funkcjonalności w zależności od modelu.
• smartband to opaska elektroniczna spełniająca funkcje zegarka oraz część funkcji posiadanych przez smartwatche. Jest mniejsza, bardziej dyskretna oraz ma bardziej wytrzymałą baterię.
• klasyczny zegarek czasomierz nie posiadający żadnych dodatkowych funkcji poza pomiarem czasu.

Rodzaje zegarków dziecięcych różnią się także ceną

Najkorzystniej wypadają w tym zestawieniu smartbandy. Posiadają wymienne opaski, są wodoodporne i dodatkową kuszą niską ceną. Zegarki dziecięce typu smartwatch posiadają natomiast dwie cechy, które zdecydowanie wyróżniają je w tym zestawieniu. Posiadają lokalizację GPS, która pomaga rodzicom zlokalizować swoją pociechę bez względu na miejsce, w którym się znajduje oraz posiadają przycisk SOS. Po przyciśnięciu przycisku SOS dziecko może dyskretnie wezwać pomoc, gdyby wydarzyło się coś nieoczekiwanego, a nie byłoby akurat nikogo w pobliżu. Biorąc pod uwagę te cechy rodzice mogą podjąć decyzję, która jest najrozsądniejsza i najbardziej spełnia ich oczekiwania.

defunc.pl